ŘemŘich - čekatelský kurz [2018]

Účastníci 2017

kari.jpgKarolína Steindlová - Kari

Pocházím z městyse Veverská Bítýška, který se nachází na začátku brněnské přehrady (Prýglu).
Letos jsem odmaturovala a začala jsem chodit na fakultu informatiky Masarykovi univerzity v Brně. Chodím na obor Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka.
Mám strašně moc koníčků, například hraji improvizační divadlo a také miluju chození na různá představení od baletu po muzikály. Miluju čtení, skauting (samozřejmě) a taky chodím do keramiky. Miluju adrenalin… skákala jsem z mostu na kienově houpačce, dělám Spartan race a další extrémní závody a chtěla bych zkusit tandemový seskok.
Do skautu chodím už asi 13 let a to do střediska Veverská Bítýška. Tady jsem oficiálně jako zdravotník, ale tak nějak vedu klučicí skupinku/oddíl, která mi nějak pomalu dorůstá do roverského věku, a začínají tvořit základ roverského kmene. Miluju skautské akce všeho druhu a na čekatelky jedu, protože ráda poznávám nové lidi a chtěla bych se posunout někam dál… taky protože u nás chybí někdo, kdo by mohl vést jak oddíl, tak středisko.


pedro.jpgMartina Zajícová - Pedro

Ahoj moje přezdívka je Pedro, jsem vedoucí v oddíle Statečná srdce. ve vedení jsem druhým rokem, celkově jsem v oddíle dvanáct let. Mezi mé zájmy patří: skaut, zpěv, příroda, zvířata, historický šerm.
Vystudovala jsem pečovatelské služby.
Jsem dost komunikativní. Ráda poznávám nové lidi.


ptace.jpgVeronika Čefelínová - Ptáče

Ahoj, jsem Véra, je mi 18 a jsem z pátého přístavu vodních skautů v Praze, kde už druhým rokem jsem vedoucí světlušek. Zároveň jsem v roverském kmeni Roverská Žižkovská Republika. Co se týče školy, jsem ve třeťáku na gymplu, baví mě angličtina, zeměpis, biologie a psychologie. Ráda cestuju, nejradši jezdím na hory – v zimě běžkovat nebo na snowboard a v létě chodit, chtěla bych se podívat do hor v Nepálu a v Jižní Americe. Ráda poslouchám svoje oblíbenosti v hudbě a chodím na koncerty, občas pomáhám bráchovi v jeho neziskovce a nejvíc volnýho času věnuju svojí práci v divadle. Taky hodně ráda vařím, peču a čtu – hlavně knihy o poutnictví nebo knihy z války.


tygr.jpgJakub Zeman - Tygr

Ahoj, říkají mi Tygr. V oddíle Černý Šíp společně s ostatními vymýšlím a připravuji program pro skauty. Pomůžu i s táborovým programem, nebo i s nějakou výpravou. Mezi nějaké ty moje koníčky patří např. Skauting, ale rád také chodím na boulder, na stěnu a trochu se pohybuji i v divadelním prostředí – konkrétně mimo hlediště také na jevišti. Chodím na osmileté matematické gymnázium, protože nesnáším jazyky...


jirka.jpegJiří-Jan Jankovec - Jirka

Ahoj, celým jménem se jmenuji Jiří-Jan Jankovec, ale úplně postačí, když mi budete říkat Jirko. Co se skautského života týče, vedu skauty v oddílu Protěž. V civilním životě studuji na Gymnáziu Postupická ve třetím ročníku. Mám velmi rád humor, mými favority jsou hlavně ironie a sarkasmus, které často praktikuji. Dále rád sportuji a to bez ohledu na druh sportu. Když se najde víc času doma, zkouším vařit nová jídla. Velkou část volného času trávím na různých přednáškách a debatách ohledně politiky a jiných problémů, poslední dobou se snažím zlepšovat a pořádně proniknout do debatovaní jako soutěže v rámci debatní ligy. Nikdy nepohrdnu dobrou knihou a nestále rozšiřuji seznam knih, které chci v brzké době přečíst, bohužel se seznam rozrůstá rychleji, než jsem schopen číst. Mým relativně novým koníčkem je sbírání starých hodinek značky Prim, a s tím spojené nákupy a vyjednávání na různých bleších trzích. To je za mě v tuto chvíli vše, tak hodně zdaru a uvidíme se na Řemřichu !
Nashle na Řemřichu !
Jirka


mikes.jpgHynek Zamazal - Mikeš

Ahoj! Jmenuji se Mikeš a pomáhám vést 262. oddíl Utahů. Hodně mě to baví, občas si říkám, že připravovat program je zábavnější, než se ho účastnit. Do Utahů chodím od roku 2008 a mám odtamtud spoustu neuvěřitelných zážitků.
Rád jezdím na kole, hraji tenis a v zimě jezdím na lyžích jak sjezdových tak běžeckých. Velmi rád čtu, mnoho knížek jsem přečetl pětkrát nebo i vícekrát. Mezi moje oblíbené patří Harry Potter, Píseň ledu a ohně nebo například robotské romány Isaaca Asimova. Programuji v jazyce Java a v současnosti dokončuji počítačovou hru, na které pracuji již přes dva roky.
Co se studia týče, chodím do sexty na Libeňský PORG a celý minulý rok jsem strávil ve Spojených Státech. Mé oblíbené předměty jsou fyzika a chemie. Na druhou stranu nemám moc rád češtinu, protože mi přijde složitá. I přesto, že si nepřipadám příliš talentovaný na jazyky, se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.


nicole.jpgNicole Rážová - Nicole

Ahoj, jmenuju se Nicole a jsem ze Sněhové vločky, kde nejsem dlouho, ale neskutečně mě to baví. Mám ráda přírodu, kočky, ráda sportuji, chodím po horách a tančím. Taky ráda a hodně cestuji, speciálně mě ale stejně nejvíc baví francouzština a Francie. V neposlední řadě hodně čtu, píšu, fotím, chodím do divadla, jezdím na filmové a hudební festivaly a trávím čas s lidmi a dětmi. Na Řemřich se těším - doufám, že se dozvím spoustu nového a poznám fajn lidi. Tak se tam uvidíme!


havana.jpegKateřina Vlková - Havana

Ahoj, jmenuju se Kačka Vlková, ale moje přezdívka na skautu je Havana. Chodím letos již desátým rokem do skautského oddílu Sedmička ze střediska Polaris. Oddíl mám moc ráda a proto mu věnuji hodně času. Dále mám ráda hudbu, hraní na flétnu a taky učení se všeho co mě zajímá, což jsou většinou přírodní vědy, ale ráda se dovím cokoli nového. Na Řemřich se moc těším a snad mi to pomůže stát se lepší vedoucí.


zoe.jpgŠimon Kubík - Zoe

Ahoj, křestním se sice jmenuji Šimon, ale v oddíle mi už od vlčecích let říkají, podle postavy z jednoho animáku, Zoe - byla to malá, blonďatá a neuvěřitelně ukecaná holčička, takže už svůj vzhled a povahu asi nemusím dál popisovat. Je mi 17 let a studuji osmiletý gympl (GCHD), zatím jsem v sextě. Jinak třetím rokem vedu starší vlčata v našem 379. oddíle Ignis, který je součástí střediska Maják. Rád chodím po horách (často se skauty), čtu a samozřejmě mě baví vedení v oddíle. Také rád chodím hrát airsoft - pro ty, kdo neznají, je to něco jako paintball, akorát lepší :P :D. Moc rád se nefotím, takže dalo docela zabrat najít nějakou "normální" fotku... na fotce pózuji na hlavním nádraží s několika mými vlčaty :D.
Na všechny se těším na Řemřichu !! ;)


tecka.jpgNatália Vavreková - Tečka

Ahoj! Já jsem Natálka. A nebo Tečka, asi si můžeš vybrat :). Studuju na Gymnáziu Jana Nerudy bilingvní francouzskou sekci (což znamená, že bych měla umět francouzsky) a v Blaníku jsem součástí 137.oddílu Dobromysl. Mám ráda kočky. Jakože fakt hodně a pak třeba ještě horkou čokoládu a nebo pistáciovou zmrzlinu. Vlastně jsem dost sluníčkovej člověk (nebo se o to alespoň snažím) přeci jen, smutný lidi nikdo nemá rád (asi). Ve volném čase (kterého zrovna moc není, díky Nerudo!) ráda čtu - momentálně Na Cestě od Jacka Kerouaca, ale jsem zatím na třetí stránce tak ti to ještě nebudu doporučovat ok? Zeptej se mě na Řemřichu, to ti třeba řeknu něco víc :). Pak taky tancuju (ale moc mi to nejde) a ráda peču (to mi jde asi ještě míň) ale co, každá snaha se cení, že? O svých pokusech s běháním už se tu radši rozepisovat nebudu. Sport tak nějak není moje silná stránka (míče - a jakýkoliv míčový hry jsou zlo!) ale vzhledem k tomu že "v zdravém těle žije zdravý duch" jsem otevřená myšlenkám nějaký ten sport zkusit (když to bude nutné). Mnohem radši ale sedím v teple u nějakého dobrého (a nebo klidně špatného, hlavně když mě to rozesměje) seriálu/filmu. Jo! To je vlastně další věc! Ráda koukám na seriály. Všechny možný. Takže tak. Těším se až se na Řemřichu potkáme, zatím čus!


liza.jpgEliška Votavová - Líza

Ahoj, jmenuju se Eliška, ale většina z vás mě na čekatelkách pozná spíš jako Lízu. Od devíti let chodím do oddílu Hesperia. Musím se přiznat, že ve volném čase toho moc nedělám. Většinou ho strávím někde venku s lidmi, s kterými se cítím dobře. Chodím na gymnázium s výtvarným zaměřením. Člověk by tedy čekal, že budu nadšený umělec. Není tomu tak. Mám problémy hlavně s prokrastinací. Už to, že představení, co se má poslat do 1. 1., posílám 31. 12. o mně hodně vypovídá. Pfff na silvestra. Těším se, až poznám partu nových lidí a dozvím se něco nového o tom "vedení". Tak šťastný nový rok 2017 a já jdu slavit! :D


anezka.jpgAnežka

Ahoj, jmenuju se Anežka, je mi 17 let a vedu skautky v Protěži.
Studuji gymnázium v Praze, příští rok budu maturovat.
Ve volném čase se věnuji především hudbě, hraji na spoustu nástrojů a ráda zpívám. Také se zajímám o fotografování a jazyky.
Mám ráda přírodu, jídlo (hodně jídla), spánek, hory, kočky, hudbu, tanec a když je sranda. Takže se na Řemřich těším, určitě to bude super :)


vojtik.jpgVojtěch Cuhra - Vojtík

Černý šíp 138 je moji rodinou
to s ním jsem s vrstevnickou omladinou
své skautství započal

16 tomu bylo let,
co poznávat jsem začal světa lep
agresivní, to tedy umím být
svár a křivdy však umím smýt

vůdcem zkušeným sic nejsem,
snad však vědí, že pro ně zde jsem
to pro ně, skauty mám svěřené

krátké a smysl postrádající se jeví lidské počínání
bez Božího požehnání zazní lidské bědování

ať bědovníci bědují
„nekažte však naše úsilí“

snad řemřich mi bude podporou
pro.. pro….
dětskou výchovu vysněnou


marek.jpgMarek Fried - Marek

Ahoj, jsem Marek. Do skauta chodím teď sedmým rokem, z toho posledních pět let do oddílu Protěž. Do toho druhým rokem táhnu novej farní oddíl, ve kterym se dost skautingem inspirujeme. Ostatně, jako vedoucí-skauti, proč ne? :-) Co se týče ne-skautingových záležitostí, studuju (to je možná těžký slovo) Křesťanský gymnázium, kde máme takový fajn prostředí. Párkrát do roka si díky škole i zahraju v divadle, což mě moc baví! Rád trávím zbylý volný čas s kamarády. Chtěl bych do svého volného času zkompletovat i více sportu, ale … však víte, ta lenost! Tak na Řemřichu!


ija.jpgHedvika Šárková - Íja

Já jsem Íja. Chodím do 137. oddílu Dobromysl už přes jedenáct let. Mimo skauta mám ráda ještě hudbu, historii, kreslení, chození do kina/obecně filmy a spoustu dalších věcí. Studuji gymnázium Botičská v Praze (na začátku školního roku jsem přešla z jiného gymnázia).
Prvním rokem jsem ve vedení oddílu, konkrétně pomáhám s vedením skautek. Ráda se učím nové užitečné věci.


anezka.jpgAnežka Tošovská

Ahoj, jmenuji se Anežka. Je mi 17 let, chodím na gymnázium ve Štěpánské a 7. rokem do oddílu Statečných srdcí. Bydlím v Praze na Vinohradech. K mým zálibám patří hraní na klavír, sport, zejména volejbal a ping-pong, pak třeba ráda kreslím, trochu žongluji a u toho všeho poslouchám hudbu. V oddíle se pomalu připravuji na vedení a již příští rok povedu svoji vlastní družinku Moc se na to těším. To je ode mne asi to nejdůležitější. Těším se na Řemřichu!


tob.jpgTobiáš Ulovec - Tob

Jsem skaut z oddílu Černý šíp a nemám přezdívku, což mě zas až tak moc netrápí. Chodím do prváku na gymplu a do skautu chodím od třetí třídy (tak si to spočítejte, páč já fakt nevim). Do budoucnosti nevidím a minulost neřeším. Záliby a koníčky určitě mám, jen nevím jaké.


fik.jpgZuzana Stresserová - Fík

Ahoj! Jsem Zuzka, mám přezdívku Fík, ale nikdo mi tak neříká. Je mi 17 let, bydlím na Praze 4 a chodím na Střední uměleckou školu Václava Hollara. Pochopitelně ráda kreslím, hlavně komiksy. Zajímám se taky o zdravovědu, poslouchám rock a metal a miluju horrory, fantazy a sci-fi. Ve volném čase barvím známým vlasy na modro a červeno :-). Chodím do oddílu Statečná srdce 9 let a připravuju se na vedení družinky.


ata.jpgAlžběta Petrův - Áťa

Ahoj, jsem Áťa-usměvavá blondýna, která je tak nešikovná, jak jen si umíte představit. Studuju bilingvní francouzké gymnázium a začínám nesnášet cokoli spojené s Francií. Skautem jsem oficialně asi sedmým rokem a nehodlám s tím v nejbližší době přestat. Nyní jsem ve vedení dívčího oddílu Modrý klíč. Jsem městská holka, která ráda chodí s kamarády ven a poletuje noční Prahou. To mě ale nezastaví před pobytem v přírode, ba naopak si ho více vážím. Miluju krásnou literaturu a dobré pití, zvlášť když je vše umocněno krásou lesa a přítomností mých nejbližších. Nikdy se nepříčím cestovat, jakkoli a kdykoli-bez peněz i bez perspektivy, není důležité, kde bydlím, ale co tam můžu vidět a zažít.


rarasek.jpgNatálie Bigasová - Rarášek

Ahoj! Moje přezdívka je Rarášek a do skauta chodím už 10 let. Oddíly jsem střídat nikdy nemusela, vždycky mi stačil jen ten můj, 5. oddíl Stříbrných rybek, kde vedu naše malé zlobivé žabičky. Studuji, momentálně druhák, na gymnáziu v Českých Budějovicích, kde také bydlím. Miluju kreslení, přírodu a hudbu. Jako správný vodní skaut samozřejmě i vodu. Ráda koukám na filmy a sleduju seriály, hlavně sci-fi (Doctor Who:D). Jsem pro každou srandu a ačkoliv mi chvíli trvá se zapojit do skupiny lidí, mám ráda společnost. Moc se těším na nové lidi a zážitky, které mě na Řemřichu čekají!:)


jesterka.jpgLenka Bohoňková - Ještěrka

Ahoj je mi 16 let a jsem skautská vedoucí žabiček 5.oddílu Stříbrných rybek v Českých Budějovicích.Na skauta chodím devátým rokem.Ráda lyžuju, cestuju a poznávám nové věci.Miluju přírodovědu a informatiku.Jsem introvert, ale snažím se překonávat.Těším se až se poznáme.


amalka.jpgAndrea Svobodová - Amálka

Ahoj, jsem Amálka a ve skautu jsem již desátým rokem. Mým oddílem (a asi by se dalo říct i mou druhou rodinou) jsou Stříbrné rybky z Českých Budějovic. Jsme vodačky, a tak se asi není čemu divit, že už od mala miluju vodu a celkově přírodu. Už nějakou tu chvíli mám na starost bandu malých uličnic, což není zrovna lehké, ale za nic bych je nevyměnila. Také studuji gymnázuim, nejraději angličtinu, psychologii a literaturu. Díky škole mi už ale moc volného času nezbývá, přesto pokud nejsem na výpravě nebo jiné skautské akci, ráda trávím čas s ostatními lidmi, které mám ráda. A pak, když zrovna nemluvíme o dekadenci našich osob kvůli nedostatkům dnešní doby, ráda si s nimi poslechnu dobrou hudbu nebo třeba zajdu na dobré jídlo. Zbožňuju cestování! Možná i proto je mou nejoblíbenější činností sledování západu nebo východu slunce. Co je ale teď důležitější, strašně moc se těším na seznámení s novými lidmi a na všechny ty věci, které na Řemřichu zažijeme :)


postak.jpegLukáš Rejzek - Pošťák

Ahoj, jmenuji se Lukáš. Je mi 15 let a studuji na Gymnáziu profesora Jana Patočky v Praze. Mým nejoblíbenějším sportem je volejbal, který hraji závodně, poté tenis v rekreační podobě. Celkově se sportům nijak nevyhýbám. Mezi mé další záliby patří hraní na kytaru, kreslení, psaní a samozřejmě skauting, jemuž se věniji již 9. rokem v 168. oddíle Mayů. Momentálně se společně s našimi Rovery připravuji na vedení nového oddílu, což je koneckonců důvod našeho brzkého setkání:)


tompi.jpgTomáš Piskáček - Tompi

Ahoj, jmenuji se Tomáš, ale všichni mi říkají Tompi. Jsem hrdým členem 168. oddílu Mayů a momentálně se se svými několika kamarády připravuji na vedení nového oddílu „malých“ Mayů. Je mi 16 let a studuji na osmiletém gymnáziu Opatov. Sám sebe považuji za osobu s velice všestrannými zájmy. Věnuji se hře na kytaru, ale táborové písně v mém repertoáru nenajdete, jsem striktním hráčem klasické hudby. Pokud jde o sporty tak se aktivně věnuji karate, downhill unicycling (sjezd na jednokolce) a stále se udržuji v co nejlepší fyzické kondici, všemi dostupnými prostředky. Na závěr snad jen dodám: Hodně zdaru všem a už se těším, až vás osobně poznám.


daniela.jpgDaniela Všetečková

Ahoj, jmenuju se Dany a už ňákej ten rok vedu světlušky v oddílu Modrý klíč. Mám ráda bubliny, cokoliv fialovýho, sherlocka, vypsanou fixu, orwella, noky se špenátem, sundávání nálepek, praskání bublinkový folie, psí vojáky, zimu, kočky, krysaře, atmosféru kostela, vůni po vypálení prskavky, barevný ponožky a pendreky.
Studuju sociální práci a teologii. Tak se těším na Řemřichu!


semik.jpgTomáš Hradilák - Sexyboy (Lilek)

Ahoj, jmenuji se Tomáš a ve skautu mi říkají Šem nebo Chemik. V současnosti mám novou přezdívku Lilek. Jsem členem 168. oddílů Máyů. Kde se připravuji s ostatními rovery na vedení nových Máyů. Pocházím z Prahy kde studuji prvním rokem na Obchodní akademii v Resslově ulici ale od září letošního roku žiji ve Staré Boleslavi. Rád hraji na kytaru, čtu, vyrábím všechno možný, nebo hraju počítačové hry s kámoši. Na viděnou na Řemřichu.


johny_ksicht.jpgJakub Matějů - Johny Ksicht

Nazdar! Já jsem Johny (pokud mě ještě neznáte) a jsem z Mayů. Ale jsem normální. Samozřejmě mám rád skautování, ale krom toho taky florbal, hraní na kytaru a housle, tancování a bezmasé jídlo (nejsem úplný vegetarián mimochodem, jenom jsem dost vybíravý a maso zrovna nemám v oblibě). A když mám náladu tak dost mluvím, takže si dejte bacha.


chorys.pngAnna Mayová - Chorýš

Ahoj! Jmenuju se Anička, je mi 17 let a bydlím v Praze na Malé Straně. Chodím druhým rokem na Křesťanké gymnázium a osmým rokem do oddílu Modrý klíč. Dva roky jsem vedla družinku, a nyní prvním rokem pomáhám u světlušek. Nejsem umělecký člověk, takže ode mně nečekejte nějaké výtvarné veledílo, neumím ani zpívat, ale to se většinou při zpěvu ostatních ztratí, tedy v to doufám. Jinak jsem celkem sportovní člověk, jsem nadšena téměř pro cokoliv, i když někdy jsem fakt strašpytel. Strašně ráda lyžuju, miluju hory, sníh a celou zimu. Taky ráda cestuji, docela ráda plavu, ale ne v bazénech, jezdím na kole a peču. Občas, když nejsem moc lina, tak jdu na atletický trénink. To je asi vše, teším se na vás
Anička :*


Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)