ŘemŘich - čekatelský kurz [2018]

Účastníci

Sesle.jpgJenda Nykrý

Zdar, nejsem příliš fotogenický a navíc mám vždycky dojem, že mi foťáky kradou duši, takže se nemusíte bát, že bych se takhle tvářil normálně, to se jen nevraživě koukám na objektiv. Jmenuji se Jenda, což je moravská verze jména Jan (nejsem Honza!), a patřím k té části skautů, kteří nedostali žádnou přezdívku a nezbývá jim tedy nic jiného, než vystupovat pod civilním jménem. Studuji matematiku na Gymnáziu Christiana Dopplera v Praze, ale víc než matematika mě baví dějepis, hlavně středověk a 2. světová válka. Mezi mé zájmy patří mimo skauting čtení, hra na trumpetu, bojové sporty, cyklistika, turistika, běhání, lyžování a sporty obecně a hraní dračího doupěte, ke kterému jsem též přičichl ve skautu. Mimo to jsem si velmi oblíbil černý humor. No, to by bylo něco o mě. Těším se, až se potkáme na Řemřichu. SeSLe Jenda Nykrýn


15800869_1220598968018889_366121035_n.jpgEliška Votavová- Líza

Ahoj, jmenuju se Eliška, ale ve skautu mě zná většina jako Lízu. Již několikátým rokem dělám vedoucí v holčičím oddíle Hesperia. Ačkoliv chodím na výtvarné gymnázium, radši než výtvarku mám matematiku a fyziku. Řekla bych, že jsem spíše extrovert, ale potřebuji mít kolem sebe skupinu lidí, mezi kterými se cítím dobře. Doufám, že si na kurzu rozšířím své znalosti a poznám nové lidi. Už se na vás těším, na řemřichu ahoj! :-)


David Bierhansl.jpgDavid Bierhans

Ahoj, jmenuji se David Bierhansl. Je mi 18 let. Pocházím z Prahy.. Nyní studuji 3. rokem na střední škole v Příbrami, obor požární ochrana,.kde přes týden bydlím na internátu, Po vystudování bych se chtěl stát profesionálním hasičem. Již 9.let chodím do 180, oddílu Veneta, z toho poslední 2. roky pomáhám s vedením oddílu. Jelikož přes týden bydlím v Příbrami na internátu, neúčastním se ve všední dny schůzek, ale pravidelně jezdím na .víkendové výpravy a v létě na tábor. Můj další koníček, kterému se věnuji ve volném čase je rybaření. Těším se na setkání na Řemřichu.


smodra.jpgJirka Kyselák - Šmodra

Ahoj, jmenuji se Jirka Kyselák přezdívka Šmodra. Do 75. oddílu Derwen chodím od vlčat přes skaut a rovery asi 13 let a nyní tam funguji jako vedoucí skautského oddílu ještě se dvěma kolegy. Vystudoval jsem školu SPŠE Ječná a po neúspěšném pokusu na ZČU v Plzni pracuji jako automechanik, tudíž veškerá aktivita v oddíle je jenom z vlastního zájmu a veškeré postupy s vedením jsem se musel naučit v podstatě sám ze svých zkušeností bez jakéhokoliv vzdělání v oblasti pedagogiky. Od kurzu očekávám hlavně tipy a triky jak připravit co nejkvalitnější program a jak efektivněji zvládnout činnost oddílu jako takovou.


remrich.png Marie Thummelová - Máří

Zdravím! Mé jméno je Máří. Už pěkných dvanáct let jsem členkou oddílu Říčany (ze střediska Blaník). Momentálně jsem vedoucí deseti světlušek jmenujících se Marafiki (ve svahilštině to znamená přátelé). Celkem pravidelně od pondělí do pátku navštěvuji Masarykovo klasické gymnázium v Říčanech. A co mě baví? Velmi ráda peču něco k snědku pro mých pět vždy hladových sourozenců. :-) Těším se na viděnou v březnu!


alzbetavitkova.jpgAlžběta Vítková- Špulka

Ahoj, jmenuji se Bětka. Ve skautu mám přezdívku Špulka, ale naštěstí mi tak moc lidí neříká :D Studuji 5. ročník osmiletého Křesťanského gymnázia. Po něm bych pravděpodobně chtěla jít na speciální pedagogiku. Nebo něco tomu podobného. Do 137. oddílu Statečných srdcí chodím už 11. rokem. Momentálně nevedu žádnou družinku, ale to by se mělo příští rok změnit. Takže moje funkce je taková, že jezdím na oddílové výpravy a akce, kde pomáhám s přípravou programu. Další moje koníčky jsou volejbal a hra na hudební nástroje. No, a to je asi všechno :D


DSC00743.jpgLucie Procházková

Ahoj, jmenuju se Lucka a moje skautská přezdívka je Culík, je mi 15 a skautuju už devět let, jsem členkou oddílu Amazonek v Nymburce a také roverského kmenu, Lodyhy. Ráda jezdím na skautské akce jako je třeba Miquik, nebo Intercamp. Studuju na gymnáziu v Nymburce. Baví mě snad všechny sporty, závodně plavu, taky ráda jezdím na kole a v zimě na běžkách. Když zrovna neplavu, jen tak lenoším a poslouchám hudbu, nebo si čtu. Na Řemřich jedu, abych získala nové zkušenosti s vedením družiny a poznala nové lidi.


received_1468370076617133_1.jpgBára Otrubová - Kopr

Čauky, jmenuji se Bára, ale ve skautském světě jsem známá spíš pod jménem Kopr (v dávných dobách jsem bývala Kopretina, ale postupem času se to tak nějak z lenosti modifikovalo...). Už od mala jsem členkou oddílu jménem Hesperia. Chodím na gympl Voděradská, protože pořád ještě nevím, co se svým životem. Nemám ráda ani matiku, ani fyziku. Mám ale moc ráda biologii, jídlo a ráda (a taky nahlas) se směju a mluvím. Mezi moje koníčky krom skautu patří pečení, občas kreslení, líčení, cestování a sporty (tak jako rekreačně, aby se dorovnala ta láska k jídlu...). Nejšťastnější jsem mezi spoustou lidí a jídla. Doufám, že na Řemřichu potkám hodně nových super lidí a naučím nové a užitečné věci (:


IMG_3449.jpgTomáš Kovanda - Tonda

AhoJ! Jmenuji se Tomáš Kovanda, ale skauti mi říkají mým jménem druhým, tedy Tonda. Nějakou všeobecně rozšířenou a užívanou přezdívku jsem nedostal (takže máte příležitost vy. :-)) Je mi 16 let, studuji Arcibiskupské gymnázium a jsem katolík. Ve volném čase, kostelničím a překvapivě: občas i skautuju. S oddílem je to složitější: Jsem členem 168. oddílu Mayové, středisko Blaník, jehož skautská družina založí nový oddíl, dá-li Pán, za dva roky, takže zatím paralelně vypomáhám v 151. oddíle Augustin, téhož střediska, kterýžto mne sem vyslal na "vyučení". Už se na vás těším.


khobzova.jpgKlára Hobzová – Kapka

Ahoj, jmenuji se Klára a v oddíle mám již nějakou dobu přezdívku Kapka. Do oddílu Protěž chodím 11. rokem a nyní vedu prvním rokem družinu světlušek. Studuji 3. ročník Střední průmyslové školy stavební J. Gočára. Mezi mé další zájmy patří čtení, pečení a taky sporty- lyžování, jezdění na kole a orientační běh. Těším se na Řemřichu!


P_20180123_212032_BF.jpgJakub Hazdra – Hadži

Do skautského oddílu chodím zhruba 6 let. Před skautem jsem chodil do turistického oddílu asi od 7 let. Už 2 a půl roku jsem vedoucí a předtím jsem byl rádce. Vedení skautů je pro mě zábava, jsem s nimi rád a rád budu ve vedení i pokračovat. Na čekatelský kurz se hlásím, protože si myslím, že po 2 letech bych si ho měl udělat. Na kurz se hlásím ještě se svým kamarádem, též vedoucím ze stejného oddílu. Od kurzu očekávám, že se tam naučím lepší, jiné techniky vedení a nějaké nápady na akce a hry. Moje telefonní číslo je: 602390020 Narodil jsem se 8. Května 1999 Děkuji moc


klaraspanelova.pngKlárka Španělová

Ahoj, jmenuju se Klárka, mám za sebou 10 let v Protěži a chodím do sexty na Arcibiskupském Gymnáziu. Jsem docela uměleckej typ, zajímá mě hudba a výtvarný umění, obojímu se dost věnuju. Poslouchám vždycky a všude, kreslím a taky třeba fotím. Mám ráda vlky a jednou si chci pořídit takový to plemeno psa, co je napůl vlk. Taky se chci stát architektem a bydlet s tím vlkem v domě, co si sama navrhnu. Jsem naprostej seriáloholik, což je v dnešní době asi skoro každej, ale já koukám na fakt dobrý seriály. Umím jezdit na koni a občas jezdím, nejsem nějaká koňařka nebo tak, ale fakt mě to baví. Mám ráda Prahu a znám fakt nejlepší neobjevený místa. A tímhle to asi ukončím, neumím se představovat, pardon.


Misa-Kralova.jpgMíša Kráľová - Žirafa

Ahoj, jmenuji se Míša Kráľová, přezdívkou Žirafa (trošku jsem vyrostla). Bydlím v Praze s manželem a s třemi vlastními dětmi. Ke skautingu jsem se dostala přes mé děti - chtěla jsem je přihlásit do oddílu a jaksi jsem tam uvízla. V současné době vedu s kamarádkou Hankou (Hanka mi šéfuje) oddíl benjamínků pod 145. oddílem Naděje v Praze. Práce s menšími dětmi mě velmi těší, líbí se mi jejich veselost a bezprostřednost. Ráda s nimi podnikám nevšední zážitky, nejlépe v přírodě. Ještě než jsem nastoupila do skautského oddílu jsem mela praxi ve vedení dětí - jezdila jsem na tábory pod Tábornickou unií a vedla jsem družstvo závodních plavců - děti ve věku od 9 do 11 let. Na školení bych se ráda dozvěděla více o skautingu všeobecně a hlavně o právním a technickém zázemí při vedení oddílu, také jak pracovat s dětmi, které jaksi vybočují z běžného chování (např. děti s ADHD a podobně, protože i tito se nám dostávají do oddílů). Ahoj Míša


remrich.jpgVáclav Nejedlý - Vašek

Ahoj, jmenuju se Václav, ale později, až se lépe poznáme, budou mi moci někteří z vás říkat Vašku. Ve skautu jsem už jedenáctým rokem a z toho jsem půl roku aktivní vedoucí. Rád hraju fotbal, čtu, píšu a tak vůbec dělám takovýty normální věci co ostatní. Taky rád zkouším nový věci, až na drogy ty jsou špatný. Jinak je mi 16 let a už druhým rokem denně navštěvuju ústav gymnázium Botičská. S oddílem jsme taky nedávno založili kapelu jmenujeme se MayDay, takže jestli máte zájem můžeme vám zahrát na svatbě/narozeninách nebo tak. Teď mě tak napadá, že jsem neřekl, že jsem z oddílu Mayové. Pokud máte o tomhle oddílu špatné mínění doufám, že vás na kurzu přesvědčím o opaku. Nakonec bych rád dodal, že nejsem spokojený s výsledky voleb.


fotka.jpgStanislav Novák - Kocour

Ahoj, jsem Standa, moje přezdívka je Kocour; jsem členem oddílu Keya, který spadá pod Blaník. Už nějakou dobu (je možně že to už jsou 2 roky? ) vedu skupinku kluků 5./6. třída. Zároveň jsem v oktávě na gymnáziu. Většinou, když řeknu, že jsem v oktávě, tak se mě lidé zeptají, kam chci jít dál, a já na to většinou popravdě odpovím, že na ČVUT, asi na FEL nebo FS. Z toho byste asi usoudili, že jsem technický typ a máte pravdu, někdy se hrabu v autě, jindy něco pájím, občasně něco programuji, často jen tak přemýšlím co vyrobit/postavit. K dalším koníčků patří samozřejmě skautování (pokud se to tedy dá nazvat koníčkem), občasná hra na kytaru a focení.


nikdo(1).jpgJan Schuster

Ahoj jmenuji se Honza, je mi 17. Skautuji už 5 let a nyní jsem členem 145.oddílu skautů. Studuji střední školu chemicko-potravinářskou. Baví mě výlety do přírody a počítačové hry.


22528812_10208478658078588_1558632312188696438_o.jpgMartin Jandejsek

Jmenuju se Martin Jandejsek, ale všichni v oddíle mi říkají Jéčko. Je mi 16 a chodím do druháku ekonomického lycea. Jsem člen 168. oddílu Mayů a od září 2017 vedu. Ve skautu jsem už přes deset let a doufám, že tam ještě nějakou dobu vydržím.


25396241_1978991672316802_2286559719830411276_n(1).jpgPetr Šebek

Ahoj, jmenuju Petr, ale nikdo mi neřekne jinak než Peťan. Je mi 16 a jsem v druháku na gymnáziu. Již 2 roky se podílím na vedení vlčat. Chodil jsem do 137. oddílu Havrani, ale momentálně vypomáhám u 140. oddílu CXL.


DSC_0576.jpgAntonín Švejda - Flippy

ahoj. Jmenuju se Antonín Švejda a moje přezdívka je Flippy. Je mi 16 let a chodím do prvního ročníku HŠ radlická. Závodně tančím, dabuju, hraju na kytaru a na bicí, umím lasovat a bičovat a do skautu chodím 5 let. V současné době pomáhám s vedením oddílu vlčat.


johy.jpgJohana Čapková

Ahoj, jmenuji se Johanka a skautskou přezdívku zatím nemám. Tento rok jsem se stala jednou z vedoucích skautského oddílu Amazonek v Nymburce. Také jsem členka lodyhy (roverský kmen). Studuji SOŠ pro administrativu EU, baví mě jazyky a poznávání kultury jiných zemí. Mezi mé koníčky patří zpěv, tanec, divadlo a film. Také mám velmi ráda jídlo, nejradši kebab a pizzu. Ráda se také účastním velkých skautských setkání, jako jsou Obrok, MiQuik nebo Intercamp. Tyto akce mě baví především, protože poznávám nové lidi a díky tomu mám s nimi plno společných zážitků. Hodně zajímavá pro mě byla letošní zkušenost, když jsme se skautem pořádali skautskou kavárničku, která posloužila dobré věci. Na Řemřich jsem se přihlásila, protože chci získat nové skautské zkušenosti a poznat nové lidi.


FB_IMG_15174294545653252.jpgJáchym Fibrich

Jsem z oddílu Mayové, do kterého patřím už osm let. Je mi 17 let a studuji na Gymnáziu Elišky Krásnohorské v Praze. Tento školní rok jsem spolu s ostatními Mayi začal vést novou generaci Mayů, kterému se teď věnuji. A když se nevěnuji oddílu, tak dělám nejradši to co mě baví, cestuju, hraju na piáno nebo na kytaru a spim.


328.jpgMonika Danielová - Hranolka

Nazdar! Jmenuju se Monča a je mi 17 let. Studuji druhý ročník jedné pražské střední školy a jsem již 11 let členkou oddílu Statečných srdcí. V současné době nevedu žádnou družinku a pomáhám s přípravou programu na výpravách a dalších oddílových akcích. Ve volném čase ráda sleduji seriály, čtu nějakou zajímavou knihu, jím a spím.


20180130_155949(1).jpgJulie Steinbauerová - Bibi

Ahoj, mé jméno je Julie, ale hned na první akci jsem vyfasovala přezdívku, takže jsem už jedenáctým rokem Bibi. Je mi 17, hraju na hornu, věčně něco nestíhám, kreslím, ráda se válím po louce a neumím tancovat. Chodím na hudební gymnázium v Prahe a trávím tam většinu svého života. Jsem součástí oddílu Statečná srdce (prosím nezkracujte to, díky :D) a nevedu teď žádnou skupinku, takže se zatím podílím jen na organizaci celooddílových akcí a zvládám si užívat poslední volnosti, dokud nebudu od příštího září zavalena strastmi a radostmi spojenými s novou družinkou :).


bzuuuuuuuuayúpskodcihfbvudskmpa(1).jpgKlára-Marie Jankovcová - Morče

Ahoj, jmenuju se Klára. Do skautu chodím jedenáctým rokem a odmalička mám přezdívku morče. Funguju jako rover v oddílu Protěž. Je mi 17 let a jsem v druháku na gymplu Elišky Krásnohorské. Vážně moc nemusím matiku a informatiku, kdyby existovaly jiný předměty se slovem matika, tak je taky nemám ráda. Dělala jsem závodně atletiku a florbal, ale postupem času jsem fakt hodně zlenivěla. A samozřejmě tohle posílám na poslední chvíli, to je mi totiž nejvíc podobný:)).


IMG_1623.jpgPavlína Rejzková - Merit

Ahoj! Jmenuju se Pája a ve skautu mám přezdívku Merit, která se ale naštěstí moc neujala. Je mi 18 a chodím na gympl prof. Jana Patočky v Praze, kde budu příští rok maturovat (snad.) Co se týče skautu, už 11. rokem jsem členkou oddílu Statečná srdce, kde teď čerstvě vedu nejmladší skupinku. Jinak mám ráda hraní volejbalu, tanec, čtení, jídlo, hudbu, svojí rodinu a kamarády (ještě aby ne), cestování, filmy a asi by se našlo ještě spoustu dalších věcí (a lidí.) Noo a to by bylo na úvod asi tak nějak vše.


IMG_20170620_231714.jpgMatěj Tomášek

Čau, jmenuji se Matěj (přezdívku nemám). Do skauta chodím už přes 7 let a poslední půl rok vedu. Je mi 17, chodím už 2 roky na střední školu grafického designu a multimediální tvorby. Mám rád Pizzu. A chci se hrozně začít dívat na Mr. Robot ale jsem moc línej :'(.


27583018_1564337380282620_1872013529_n.jpgŠtěpán Slavík

Ahoj, jmenuju se Štěpán a jsem z oddílu 151 sv. Augustin. Ke skautingu se vracím po dlouhé pauze, protože oddíl ve městě odkud pocházím už dlouhou dobu neexistuje. Teď jsem ale v praze na koleji a protože jsem se znal se zakladatelem oddílu, tak se nyní opět aktivně zapojuji. Nemám žádné speciální zájmy, spíš se zajímám tak trochu o spoustu věcí. Těším se, že se naučím novým dovednostem a budu lepším vedoucím. Uvidíme se na Řemřichu!


profil(1).jpgPavel Svoboda

Ahoj, jmenuji se Pavel a je mi 17 let. Jsem skautem již jedenáctým rokem, takže si skoro nepamatuji dobu, kdy jsem skautem nebyl. :D Chodím do 145. oddílu Naděje, kde působím jakožto oddílový rádce. Mou dalo by se říci "specializací" jsou velmi složité, většinou strategicky zaměřené hry pro oddíl. Studuji na gymnáziu Na Vítězné pláni. Mimo školu a skauting se věnuji lezení, programování a hraju basket.


moje foto.jpgHanka Schusterová

hoj, jmenuji se Hanka a jsem vedoucí 145. oddílu benjamínků ze střediska Ostříž, Praha 4. Skautkou jsem již od roku 1990, kdy jsem pomáhala obnovovat činnost střediska v Humpolci. Zde jsem pak 3 roky aktivně vedla a dalších cca 7 let pomáhala s vedením dívčího oddílu. Po mateřských povinnostech jsem se opět dostala k aktivnímu vedení a to již zmíněných benjamínků. Oddíl jsem zakládala na zelené louce a protože již existujeme 3. rokem, tak asi dobře :-)). Jinak mezi moje koníčky patří příroda, turistika, sport a hlavně rodina. Čekatelskou zkoušku jsem absolvovala již před mnoha lety a ráda bych si oprášila znalosti, dozvěděla se novinky a hlavně podpořila jsou kolegyni Žirafu, která mou spoluvedoucí.


semik.jpgJakub Šebesta- Šemík

Zdravím. Moje jméno je Kuba, ale přátelé (převážně ti skautští) mi říkají Šemíku. Před nedávnem jsem ukončil základní vzdělání na základní škole U Krčského lesa, odkud jsem se přesunul na SPŠ Dopravní v Masné ulici a když to všechno klapne, snad ze mě jednou bude pilot. Mým velkým koníčkem je v poslední době airsoft, kterému se věnuji více než dosti. Ovšem airsoft je však až na 2. místě za skautingem, který mě provází celým mým životem a nedal bych na něj dopustit. Zároveň si rád zahraji dobrou hru na počítači a skouknu nějaký ten film, vždyť to znáte :D. Teším se, až se s Vámi všemi na kurzu potkam. S pozdravem, Jakub Šebesta- Šemík, 145. oddíl skautů Naděje


David Štěpán

Jmenuji se David Štěpán a je mi 15 let. Studuji prvním rokem na Obchodní akademii. Mám rád komunikativní lidi, zábavu, atletiku a skauting. V našem oddílu jsem od 6 let. David Štěpán


kryzot.jpgKryštof Kosmák - Kryžot

Ahoj, říkají mi Kryžot. Chodím do Protěže už téměř 10 let. Na táboře rád jezdím na kole, rád sportuju jako na příklad softball, frisbee, lacrosse a spoustu dalších. Taky mám zkušenosti s pomocí při vedení vlčat v našem oddíle, mám rád lidi a jídlo.


imageresize.jpgTereza Hovorková- Ďůveť

Ahoj, jmenuji ji se Tereza Hovorková, ale ostatní mi říkají Ďůveť. Ano vím, že tato přezdívka je dosti nezvyklá, ale když se nad tím zamyslím vystihuje mě celkem dobře. Již třetím rokem pomáhám s vedením vlčat a světlušek v našem středisku. Je mi 16 let a studuji gymnázium Oty Pavla v Praze. Ve volném čase se závodně věnuji orientačnímu běhu, ale baví mě i veškeré ostatní sporty. Také se zajímám o přírodu a ochranu životního prostředí. Jezdím na brigády, kde se staráme o chráněná území, ráda se cítím prospěšná. Na Řemdich jedu, abych získala nové zkušenosti a doufám, že zde potkám hodně nových lidí.


Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)