ŘemŘich - čekatelský kurz [2018]

Projekt akce

V rámci nové čekatelské zkoušky má čekatel povinnost za podpory svého vedoucího oddílu naplánovat, připravit a zrealizovat akci s přespáním.

Tento projekt budeš realizovat i v rámci víkendového čekatelského kurzu Řemřich a to tímto způsobem:
SDC11132.jpg
  1. Pokud vás z oddílu jede na Řemřich více, domluvíte se, zda je možné, abyste akci chystali společně. My to považujeme za lepší, ale záleží na vašich možnostech a oddílových plánech.
  2. Nahlásíš, zda projekt děláš sám nebo s někým dalším, kdo jede letos na Řemřich a získáš přístup do online dokumentu, ve kterém budeš/budete akci plánovat a konzultovat s někým z týmu Řemřichu.
  3. Před prvním víkendem budeš mít základní představu o tom, kdy akce proběhne, kde proběhne a kolik bude asi stát. Program budeš promýšlet na prvním víkendu Řemřichu v rámci některých programů, a potom dál doma na základě toho, co se na Řemřichu naučíš. Vše budeš včas zapisovat do online dokumentu.
  4. Svou akci zorganizuješ (za podpory svého oddílového vedení a svého konzultanta z Řemřichu, který s tebou bude dále Tvůj projekt konzultovat) v období 6.4. - 1.5. 2017 - zařiď si v oddíle pro svou akci prostor!
  5. Bezprostředně po akci do dokumentu zaznamenáš zpětnou vazbu.
  6. Na druhém víkendu proběhne zpětná vazba k Tvému projektu s týmem Řemřichu.
DSCF9251.jpg
Co považujeme za akci s přespáním?
Akce s přespáním je jednodenní nebo vícedenní akce s přespáním přes noc. Připravená může být jen pro družinu, ale také pro celý oddíl. Může se jednat i o celistvou část vícedenní výpravy (například plán na pátek až sobotu).

Akce může být i jednodenní, ale za akci s přespáním v tomto smyslu nepovažujeme odpolední schůzku s několika hrami a následné spaní v klubovně, protože příprava takové akce neposkytuje dost prostoru vyzkoušet si vše, co si v rámci projektu má čekatel zkusit. 

Co když je více čekatelů z jednoho oddílu?
Více čekatelů z jednoho oddílu může společně plánovat jednu akci (ideálně celovíkendovou výpravu, aby měl každý dostatek prostoru si vše vyzkoušet). Je potřeba, aby se všichni čekatelé plánování, realizace i zhodnocení akce opravdu reálně účastnili a práci měli rozumně rozdělenou.

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)