ŘemŘich - čekatelský kurz [2018]

Tým

Anča - Anna Rambousková - vůdce kurzu, METODIKA anca.jpg
Ahoj! Jmenuju se Anča.
Moje oblíbené téma je vzdělávání a výchova, což se projevuje v mém pracovním i volném čase. Nedávno jsem ukončila své vzdělání na peďáku a vyměnila ho za práci na základní škole v Kunraticích. Vedla jsem několik let blanický oddíl Modrý klíč a pak trénovala své instruktorské schopnosti na skautských i neskautských vzdělávacích kurzech.
Ráda chodím do přírody a miluju barevné věci, takže si zrovna užívám krásného podzimu. Když si chci odpočinout, tak vařím a peču nebo si jdu sednout s pěknou knížkou do kavárny. Taky mě baví jezdit do Francie a mluvit francouzsky.
Na Řemřichu se s vámi budu bavit hlavně o dětech a přípravě programu, ale taky o čemkoli dalším co nás bude zajímat a bavit. A dost se na to těším!

vopys.jpg Vopis - Filip Foglar - zástupce vůdce kurzu, hospodář kurzu, HOSPODAŘENÍ

Ahoj, jsem zástupce vedoucí největšího skautského střediska v ČR - Blaníku, spoluvedu ho s Ančou a řídím administrativní a hospodářskou sekci našeho střediska. Vloni jsem předal svým odchovancům vedení 168. oddílu Mayové, který nyní navštěvuje 8 roverů, 8 skautů a 10 benjamínků. Vystudoval jsem Gymnázium Budějovická a Fakultu architektury ČVUT, pracuji v architektonickém atelieru a na Institutu plánování a rozvoje Prahy. Jinak hraji závodně volejbal. Mezi mé další aktivity patří pořádání turnajů pro DOMYNO Beachvolejbalovou akademii, kde jsem vedoucím organizačního týmu, zároveň jsem jednatelem spolku Beach cup, z. s. - organizujeme pravidelné turnaje, zájezdy na hory a soustředění v Itálii :-)

Mějte se pěkně (a nezapomeňte kalkulačku)! :-)

e-mail: filip.foglar[at]gmail.com, tel.: 774 900 809


delfin2011.jpg Delfín - Dominik Landkammer - tajemník kurzu, BEZPEČNOST
Svoje skautské zkušenosti jsem začínal ve středisku Maják, shodou všech možných (i nemožných) okolností jsem prošel několik skautských oddílů, (od vlčete až po vůdce oddílu) až jsem nakonec zakotvil v Říčanech, kde nyní bydlím, vedu družinku vlčat a snažím se pomáhat, kde je třeba. Několik let jsem byl zpravodajem pro projekty PRJ, kde jsme připravovali zajímavé projekty jako třeba aktivity spojené s Betlémským světlem v Praze.

Vystudoval jsem architekturu a v současnosti se pracovně zabývám přípravou investičních projektů. Ve volném čase se bavím chozením a lezením po horách a památkách, cyklistikou, v zimě pak lyžováním na sjezdovkách i ve stopě. A v posledních letech hlavně rodinou, která se uspokojivě rozrůstá:-). Rád pobývám v místech, ze kterých dýchá historie.
Na Řemřichu se jako tajemník budu starat, aby všechno bylo tehdy, kdy to má být, a tam, kde to má být a potkáme se společně také nad tématy týkající se bezpečnosti a plánování.

dominik.landkammer[at]seznam.cz


Zikmund - Jan Sixta - ZDRAVOVĚDA 1526515_10201157173196944_2103515758_n.jpg
Jmenuji se Jan Sixta, přezdívka:Zikmund, chodil jsem od asi osmi let do Keyi (středisko BLANÍK) až do patnácti, pak jsem 1 rok dělal vedoucího. V současné době do žádného skautského oddílu nepatřím ale udržuji se skauty čilé kontakty, jezdím rád na tábory a místy se zúčastňuji různých akcí.
Mám vystudovanou VOŠ zdravotnickou obor Diplomovaný zdravotnický záchranář, jsem zaměstnán a to doslova ježděním na záchrance doslova od rána až do večera. Mám spoustu praxe na záchranné službě i v nemocnicích na ARU, JIP, na sálech atd.. a dělám zdravotnické asistence na velkých festivalech apod. Tak snad bude dost témat, která společně stihneme probrat.

Kontakt na mě je případně sixtajan(et)seznam.cz

bobisek.jpg
Bobíšek - Tomáš Gal - ZDRAVOVĚDA
Ahoj, jsem skaut i záchranář každým coulem i když raději spím, jím nebo piju než skautuji a zachraňuji. Když už skautuji, tak tuto činnost provozuji v oddíle ČERNÝ ŠÍP, když už pracuji tak ve FNKV - tak pozor kde se pohybujete. a když piju, tak všude, kde se podává alko..kofola. No každopádně se potkáme při povídání o tématech kolem lékárniček, první pomoci a jiných krvelačných tématech.

 p.s. moc rád píši, pro představu: toto představení je psáno v rozmezí let 2014 - 2016


Verča - Veronika Zajícová - ORGANIZACE & PRÁVO Verca.jpg
Ahoj, jmenuju se Verča a na Řemřichu spolu budeme pronikat do tajů organizace a práva. Skautsky se cítím doma v oddíle Protěž ve středisku Blaník, kde jsem dlouhá léta vedla skautky a později pomáhala s chodem oddílu. V civilním životě dokončuju studia na Fakultě sociálních věd UK, kde se zabývám západní Evropou a mezinárodní bezpečností. Ráda poznávám nové věci a potkávám zajímavé lidi, možná proto mě baví cestování a je lehké mě nadchnout pro jakoukoli blbost.:) Taky mám ráda tancování, hudbu, filmy a divadlo. Ze sportů mě baví lyžování, běhání, kolo a vlastně všechno, kde nefiguruje míč (neumím totiž házet a chytat, takže jsem nedocenitelný teamový hráč při každé míčové hře:D). Těším se, až se na Řemřichu potkáme!:)

Qiki - Veronika Nejedlá - METODIKA, PEDAGOGIKA, PSYCHOLOGIE 17621833_1789132488082192_7181807346804717396_o.jpg

Ok, moje jméno a přezdívku jste si už přečetli v nadpise. 
Za to, že jsem skaut vděčím svým rodičům, stejně jako za spoustu dalších věcí. To oni mě v první třídě přihlásili do oddílu Statečná srdce. Vyrostla jsem tam a chvíli i vedla děti. Momentálně nevedu a nepatřím do žádného oddílu. A do budoucna? No kdo ví. 
Co ale dělám je, že se zapojuji v oblasti komunikace v našem středisku Blaník. No a jasně, jsem tady na Řemřichu, už nějaký ten rok. Kromě toho, že se budeme na Řemřichu potkávat v koupelně u čištění zubů se spolu podíváme na témata hlavně z oblasti metodiky, ale i  pedagogiky a psychologie. Tak tohle je moje skautské fungování. 

A v neskautském světě jsem holka, prostě jen holka. Studovala jsem a studuju. Pořád něco, od první třídy prostě nemáte moc na výběr. Minulý rok jsem poprvé ve svém životě navštívila školku. Bylo to tam všechno malinké, roztomilé, inspirativní a tak se mi tam líbilo, že už sem tam zůstala jako paní učitelka Verunka. 
Jinak mám ráda život, ten mě fakt baví! 
Když mě poznáš, což podle mé fotky bude hračka, neboj se mě oslovit, většinou nekoušu.

rak.jpg Rak - Antonín Mareček - ŘEMŘICH tým

Ahoj, jak již napovídá nadpis tak moje přezdívka je Rak. Celý svůj skautský život jsem zasvětil oddílu Scarabues, kde jsem zatím stále zástupce. Dříve jsem byl vedoucí vlčat a ještě předtím skautů jeden čas vedoucí roverů, ale v mém věku už mi přijde lepší předat otěže zase dál a to se vcelku úspěšně daří. V posledních letech se sem tam zapojují do organizace střediskových akcí jako třeba Výsadků nebo akce HU. Od minulého sněmu jsem dokonce získal i oficiální funkci ve středisku… Mimo skaut jsem býval učitel informatiky na Křesťanském Gymnáziu, nyní jsem "Technical support engineer" :D. No a ve volném čase se věnuji tomu co chci ať už jsou to počítače nebo třeba pečení či šití. V poslední době si rád hraji se svým BMW :P

Na Řemřichu se pravděpodobně setkáme, ale co budu přesně dělat se ještě uvidí.


Adriana Vlasáková - Áta & Karolína Králová - Pocy - ŘEMŘICH tým ata_pocy.jpg

Ahoj! Jsme (nerozdělitelné) duo Áta & Pocy, původně z oddílu Dobromysl. Na Řemřichu budeme vládnout zejména v kuchyni a už teď doufáme, že budete nardmíru spokojení. Teď trochu něco o nás? Mě (Átu) můžete znát (jako husto_šéfa) ze střediskové akce HU!stý, která má za sebou dva úspěšné ročníky nebo třeba ze skautských plesů (hihi). Ze všeho nejradši mám ráda vůni čerstvě upražené kávy, francouzštinu, kvalitní literaturu, dobré víno, cestování, zábavu, děti, všechny moje kamarády a nejvíc Vojtu Bílého. A Pocy? Pocy má nejradši Átu, čerstvé sýry, skvělé filmy, VŠCHT a celý sortiment v Marks & Spencer. A to k životu stačí, ne?
Těšíme se moc a určitě přijímáme všechna přání!


Filip Černý - Bobeš - Organizace a právo DSC_7317.jpg

Ahoj, já jsem Bobeš. Ve skautském životě už čtyři roky vedu oddíl Utahové ze střediska Blaník. Kromě toho dělám i roverského zpravodaje a motám se tak různě po akcích v našem středisku. V civilním životě studuji právo. Kromě skautování, které mi asi volného času bere nejvíc, mám ještě rád divadlo, tanec, četbu historickou i normální, mám trochu rád sport a nejraději sedím zabalený v dece s hrnkem čaje v ruce, koukám do zdi a dělám, že o něčem hluboce přemýšlím. :D Na Řemřichu se nejspíš potkáme nad tématem Organizace a Práva a snad i někdy u jídla, her, když zbude čas:-)

P.S. Pokud u mě uvidíte modrého plyšového slona, pak se jmenuje Tea a bude vděčný za kapku čaje ;-)


Fík - Filip Pelant - Metodika
13246396_10207431702523744_1217828734570851551_o.jpg

Na Řemřichu mám na starosti skautskou metodiku, ostatně stejně jako v Blaníku, kde dělám výchovného zpravodaje. V rámci skautování se ještě pořád věnuji skautům v oddíle Keya, některým střediskovým akcím (Výsadek a Kompas), a hlavně letnímu roverskému kurzu Fonticulus. Mimo to jsem studentem Přírodovědecké fakulty UK, kde se kromě bádání nad lišejníky připravuji na učitelování biologie a chemie. No, a krom těchto bohulibých aktivit se s chutí věnuji všem kolektivním sportům, ponejvíce florbalu a curlingu. A abych si na tento svůj příjemný život vydělal, barmanuji po nocích v jazzovém klubu. Kontakt na mě: filippelant@gmail.com


Pipi - Markéta Hacklová - Psychologie
28308250_10213415553336603_1886453862_n.jpg

Ahoj, já jsem Pipi a moc se těším, až se budeme společně zamýšlet nad otázkami psychologie :). Psychologii studuji v Brně, kde teď trávím většinu svého času, ale skautské kořeny mám v Praze v blanickém oddíle Statečných srdcí. Ráda jsem se pohybovala také ve středisku mezi rovery, a tak jsem v Blaníku chvíli dělala roverského zpravodaje. Obojí mě moc těšilo, ale byl pak čas to předat zase dál, takže jsem se nedávno z prostředí Junáka přesunula do prostředí škol, kde mě baví pracovat s dětmi ve třídách při různých preventivních programech. Protože teď skautingu moc nemám, moc už se na ŘemŘich těším, až tam strávím zase nějaký čas mezi skauty :).

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)