ŘemŘich - čekatelský kurz [2019]

Tým

Anča - Anna Rambousková - vůdce kurzu, METODIKA anca.jpg
Ahoj! Jmenuju se Anča.
Moje oblíbené téma je vzdělávání a výchova, což se projevuje v mém pracovním i volném čase. Nedávno jsem ukončila své vzdělání na peďáku a vyměnila ho za práci na základní škole v Kunraticích. Vedla jsem několik let blanický oddíl Modrý klíč a pak trénovala své instruktorské schopnosti na skautských i neskautských vzdělávacích kurzech.
Ráda chodím do přírody a miluju barevné věci, takže si zrovna užívám krásného podzimu. Když si chci odpočinout, tak vařím a peču nebo si jdu sednout s pěknou knížkou do kavárny. Taky mě baví jezdit do Francie a mluvit francouzsky.
Na Řemřichu se s vámi budu bavit hlavně o dětech a přípravě programu, ale taky o čemkoli dalším co nás bude zajímat a bavit. A dost se na to těším!

vopys.jpg Vopis - Filip Foglar - zástupce vůdce kurzu, hospodář kurzu, HOSPODAŘENÍ

Ahoj, jsem zástupce vedoucí největšího skautského střediska v ČR - Blaníku, spoluvedu ho s Ančou a řídím administrativní a hospodářskou sekci našeho střediska. Vloni jsem předal svým odchovancům vedení 168. oddílu Mayové, který nyní navštěvuje 8 roverů, 8 skautů a 10 benjamínků. Vystudoval jsem Gymnázium Budějovická a Fakultu architektury ČVUT, pracuji v architektonickém atelieru a na Institutu plánování a rozvoje Prahy. Jinak hraji závodně volejbal. Mezi mé další aktivity patří pořádání turnajů pro DOMYNO Beachvolejbalovou akademii, kde jsem vedoucím organizačního týmu, zároveň jsem jednatelem spolku Beach cup, z. s. - organizujeme pravidelné turnaje, zájezdy na hory a soustředění v Itálii :-)

Mějte se pěkně (a nezapomeňte kalkulačku)! :-)

e-mail: filip.foglar[at]gmail.com, tel.: 774 900 809


Qiki - Veronika Nejedlá - METODIKA A TROCHU PEDAGOGIKY A PSYCHOLOGIE DSC_0916.jpg
Jsem Qiki a víc se o mně dozvíte na přednáškách hlavně z metodiky, ale trochu se společně podíváme i na nějaká témata z pedagogiky a psychologie. 
Kdybyste cokoliv potřebovali, kontaktujte mě na email: veru.nejedla@seznam.cz

delfin2011.jpg Delfín - Dominik Landkammer - tajemník kurzu, BEZPEČNOST
Svoje skautské zkušenosti jsem začínal ve středisku Maják, shodou všech možných (i nemožných) okolností jsem prošel několik skautských oddílů, (od vlčete až po vůdce oddílu) až jsem nakonec zakotvil v Říčanech, kde nyní bydlím, vedu družinku vlčat a snažím se pomáhat, kde je třeba. Několik let jsem byl zpravodajem pro projekty PRJ, kde jsme připravovali zajímavé projekty jako třeba aktivity spojené s Betlémským světlem v Praze.

Vystudoval jsem architekturu a v současnosti se pracovně zabývám přípravou investičních projektů. Ve volném čase se bavím chozením a lezením po horách a památkách, cyklistikou, v zimě pak lyžováním na sjezdovkách i ve stopě. A v posledních letech hlavně rodinou, která se uspokojivě rozrůstá:-). Rád pobývám v místech, ze kterých dýchá historie.
Na Řemřichu se jako tajemník budu starat, aby všechno bylo tehdy, kdy to má být, a tam, kde to má být a potkáme se společně také nad tématy týkající se bezpečnosti a plánování.

dominik.landkammer[at]seznam.cz


Bobíšek - Tomáš Gal- Zdravověda bobisek.jpg
1526515_10201157173196944_2103515758_n.jpg Ziki Jan Sixta- Zdravoděda                                                              Adriana Vlasáková - Áta & Karolína Králová - Pocy - ŘEMŘICH tým ata_pocy.jpg

Ahoj! Jsme (nerozdělitelné) duo Áta & Pocy, původně z oddílu Dobromysl. Na Řemřichu budeme vládnout zejména v kuchyni a už teď doufáme, že budete nardmíru spokojení. Teď trochu něco o nás? Mě (Átu) můžete znát (jako husto_šéfa) ze střediskové akce HU!stý, která má za sebou dva úspěšné ročníky nebo třeba ze skautských plesů (hihi). Ze všeho nejradši mám ráda vůni čerstvě upražené kávy, francouzštinu, kvalitní literaturu, dobré víno, cestování, zábavu, děti, všechny moje kamarády a nejvíc Vojtu Bílého. A Pocy? Pocy má nejradši Átu, čerstvé sýry, skvělé filmy, VŠCHT a celý sortiment v Marks & Spencer. A to k životu stačí, ne?
Těšíme se moc a určitě přijímáme všechna přání!


IMG_20180923_164437.jpg Rak - Antonín Mareček - ŘEMŘICH tým

Ahoj, jak již napovídá nadpis tak moje přezdívka je Rak. Celý svůj skautský život jsem zasvětil oddílu Scarabues. V poslední době pokud něco dělám, tak je to většinou pro středisko. V osobním životě jsem byl učitel na gymnáziu a po té jsem přešel už na čisté IT...

Ve volném čase se většinou věnuji svému BMW nebo Žigulíku ;]

Na ŘemŘichu se pravděpodobně setkáme, ale co budu přesně dělat se ještě uvidí dost možná budu opravovat jedno ze svých aut :D.


Filip Černý - Bobeš - Organizace a právo DSC_7317.jpg

Ahoj, já jsem Bobeš. Ve skautském životě už čtyři roky vedu oddíl Utahové ze střediska Blaník. Kromě toho dělám i roverského zpravodaje a motám se tak různě po akcích v našem středisku. V civilním životě studuji právo. Kromě skautování, které mi asi volného času bere nejvíc, mám ještě rád divadlo, tanec, četbu historickou i normální, mám trochu rád sport a nejraději sedím zabalený v dece s hrnkem čaje v ruce, koukám do zdi a dělám, že o něčem hluboce přemýšlím. :D Na Řemřichu se nejspíš potkáme nad tématem Organizace a Práva a snad i někdy u jídla, her, když zbude čas:-)

P.S. Pokud u mě uvidíte modrého plyšového slona, pak se jmenuje Tea a bude vděčný za kapku čaje ;-)


Pipi - Markéta Hacklová - Psychologie
28308250_10213415553336603_1886453862_n.jpg

Ahoj, já jsem Pipi a na ŘemŘichu se budeme společně potkávat asi hlavně nad otázkami psychologie. Psychologii jsem vystudovala v Brně, kde teď bydlím a trávím většinu svého času. Mám za sebou ještě studium německého jazyka a literatury, ale s tím se u mě asi na ŘemŘichu nepotkáte, ledaže by vás z téhle oblasti něco zajímalo :). Skautské kořeny mám v blanickém oddíle Statečných srdcí, kde jsem vedla družinky různého věku. Protože jsem se ráda pohybovala také mezi střediskovými rovery, pár let jsem v Blaníku dělala roverského zpravodaje. Obojí mi moc dalo a dodnes z toho čerpám nejen v oblasti psychologie. Teď už skautingu moc nemám, tak se zase těším na ŘemŘich a na společně strávený čas :).


28313944_2157385834271893_491854468_n.jpg Verča - Veronika Macounová - ŘEMŘICH tým

Ahojky, Jmenuji se Verča a jsem z oddílu Statečná srdce, ve kterém jsem během 15 let zažila mnoho skvělých zážitků a poznala mnoho inspirativních lidí. Když se koukám a ty roky zpět, říkám si, že většinu důležitých věcí jsem se naučila právě tam. Proto jsem se rozhodla se skautskou činností pokračovat i nadále. Z oddílu jsem si, kromě jiného, odnesla potřebu utíkat z hluku města do přírody a zvláštní zálibu mít stále plný diář akcí. Jinak studuji geografii a matematiku se zaměřením na vzdělávání pro střední školy. Zatím se ale k učení dostavám jenom občasně na základce, kde učím matematiku. Dále porůznu doučuju, snažím se pětileté děti naučit hrát na flétnu a klavír, apod. Tak se těším, až se na Řemřichu potkáme a zahrajeme si nějaké hry místo mého obvyklého zavazování tkaniček ;-)


Jíťa - Jitka Šrámková - Zdravověda
IMG_20180826_190831 (2).jpg

Ahoj, mé jméno je Jíťa a společně se budeme potkávat nejen na zdravovědných programech. Jsem studentkou 3. lékařské fakulty a ve skautském životě vedu blanický oddíl Protěže a Kormoráni. Když zrovna nesedím nad učebnicí anatomie nebo nepřipravuji skautský program, tak ráda sportuji a potkávám se s kamarády. Závodně jsem plavala, momentálně už jen zlehka trénuji s plaveckým týmem naší fakulty. Miluju výlety do přírody a chození po horách, ale také hraní deskových her a svůj diář, bez kterého bych byla občas úplně ztracená. A už se na vás na Řemřichu moc těším!


50512681_556831801485775_5268104879800320000_n.jpg Radim Tesárek - ŘEMŘICH tým

Ahoj , jmenuji se Radim (občas se mi taky říká "majetek střediska Blaník : D ) svůj oddílový život jsem prožil v oddílu Černý Šíp ale ted se pohybuji spíš jako vypomoct ve středisku ( taková slečna pro všechno) a mam na starosti klubovny v Krči. Jinak ve svém volném čase se hrabu v autech (převážně v Rakových :D ) nebo něco opravuji a různě kutím a chodím střílet.. v mém osobním životě mě živí zajišťování bezpečnosti na jednom ministerstvu a péče o zabezpečovací systémy a techniku.... na Řemřichu budu dělat tu dívku pro všechno aby v tom Rak nebyl sám :D

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)