ŘemŘich - čekatelský kurz [2020]

Tým

Dominik Landkammer – Delfín

delfín voe.png

Vedoucí kurzu a bezpečnost

Ahoj,
Svoje skautské zkušenosti jsem začínal ve středisku Maják, shodou všech možných (i nemožných) okolností jsem prošel několik skautských oddílů od vlčete až po vůdce oddílu, až jsem nakonec zakotvil v Říčanech, kde teď i bydlím.  Vystudoval jsem architekturu a v současnosti pracuju pro pražský IPR. Ve volném čase se bavím chozením a lezení
m po horách a památkách, cyklistikou, v zimě pak lyžováním na sjezdovkách i ve stopě. A v posledních letech hlavně rodinou, která se uspokojivě rozrůstá. Rád pobývám v místech a stavbách, ze kterých dýchá historie. Na Řemřichu se společně potkáme určitě u jídla a pak taky u témat týkajících se bezpečnosti a plánování.

 

zkrat.jpg

Jakub Rys – Zkrat

Zástupce vedoucího kurzu a právo

Ahoj,
já jsem Zkrat. Ve středisku Blaník patřím k oddílu Utahů, ve kterém vedu družinu mladších vlčat. Na Řemřichu se vám budu snažit předávat moudra z oblasti práva a organizace. Mimo skauting studuji práva, rád čtu, běhám, chodím po horách a občas vyjedu někam do zahraničí.

 

Jáchym Horyna

Technický tým

jachymlovehoryna (2).png

Zdař Bůh,
Jmenuji se Jáchym Horyna, ale můžete mi říkat Gera. Přezdívku podle pokémona jsem získal v úžasném oddíle Mayů, který mě připravil na opravdový život, nejen šikanou z očí do očí. Na Řemřichu budu součástí technického týmu s mým kolegou Venouškem. Náplní naší práce bude doplňování toaletního papíru a ještě máme v záloze jeden projekt, o kterém vám zatím ale nemůžeme nic říct. Již třetím rokem studuji na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Neváhejte za mnou tedy přijít s otázkami na zdravovědu nebo malými bolístkami, rád vás odkážu na někoho, kdo to zvládne vyřešit. Ve volném čase jako brigádník uklízím a kopu, má to tu výhodu, že u mě můžete získat N word pass. Jinak M I L U J U Jeana–Paula Belmonda, smažák s hranolkama, písničku holky pitomý a Fortnite. Doufám, že úroda bude letos hojná a že se, i když ne všichni barevně, že jo Venco, brzy uvidíme.

 

Filip Černý – Bobeš

DSC_7317.jpg

Právo, organizace a metodika

Ahoj,
jsem Bobeš. Ve skautském životě vedu oddíl Utahové ze střediska Blaník, kde nyní dělám i zástupce vedoucího střediska. Zní to hodně funkcionářsky, ale je to dost zajímavé a hodně to člověka naučí. V civilním životě studuji právo a pedagogiku. Kromě skautování, které mi asi volného času bere nejvíc, mám ještě rád divadlo, knížky, čaj, velké deky a rád chodím po horách. Z Řemřiších oborů jsou mi blízká témata: skautská výchovná metoda, slib, zákon a organizace a právo. P.S. Pokud u mě uvidíte modrého plyšového slona, pak se jmenuje Tea a bude vděčný za kapku čaje.


75446757_2474302996224348_6454814277944475648_n (1).jpgBarbora Křížková – Ďibla

Kuchyňtým

Ahoj,
jsem Ďibla. Už 14 rokem jsem doma v oddíle Dobromysl ze střediska Blaníku. Tento rok už čtvrtým rokem spoluvedu tento oddíl a mám na starosti jednu skupinku skautek. Na Řemřichu mě většinou potkáte v kuchyni. Budu Vám všem plnit žaludky dobrým jídlem. Studuju Peďák na UK, takže mě vlastně baví jakákoli práce s dětmi. Ve volném času se zajímám o historii skoro všeho a v zimě moc ráda lyžuju. Moc se na Vás všechny těším na Řemřichu a přijďte třeba na kafčo nebo čajík.

 

Markéta Černá – Pipi

28308250_10213415553336603_1886453862_n.jpg

Psychologie

Ahoj,
já jsem Pipi a na ŘemŘichu se budeme společně potkávat hlavně nad otázkami psychologie. Skautské kořeny mám v blanickém oddíle Statečných srdcí, kde jsem vedla družinky různého věku. V Blaníku jsem se také chvíli pohybovala jako roverský zpravodaj, ale to už je nějaký ten pátek. I tak z toho ale čerpám dodnes. V posledních letech už se skautingu aktivně nevěnuji, tak se zase těším na ŘemŘich a na společně strávený čas. Mimo ŘemŘich se věnuji částečně práci psychologa na dětském oddělení v nemocnici a částečně výzkumu v rámci doktorského studia psychologie. Budu se na vás těšit!

 


Jáchym Hobza – Bořek

Hospodaření

74393995_456751148526616_4315115971133046784_n.jpg

Ahoj,
jsem Bořek a jsem hrdým členem oddílu Utahů, kam chodím od svých sedmi let. Na Řemřichu budu něco žvatlat o hospodářství (teda vlastně hospodaření). S hospodařením jsem se potkával běžně v oddíle, k tomu střediskovému jsem se dostal omylem před čtyřmi lety. Druhým rokem studuji stavárnu a když se zrovna neučím, nepřipravuji něco na skauta nebo neležím absolutním vyčerpáním, tak chodím po světě, nejraději po horách. Zkuste to taky, vřele doporučuji.

 


Karolína Králová – Pocy

75412309_422638255041252_8842427696332931072_n.jpg

Kuchyňtým

Ahoj,
jsem Pocy a na Řemřichu se budeme potkávat povětšinou v kuchyni. Skautský domov mám v oddíle Dobromysl, kde jsem vedla malé světlušky, ale již nějaký rok nejsem aktivní vedoucí a jen tak občas vypomáhám. Studuji chemii na VŠCHT a zároveň mě baví pracovat s dětmi, proto pro radost učím v jedné mateřské školce. Mám ráda umění všeho druhu a s tím všudypřítomnou historii. A pokud zbude nějaký ten volný čas, tak si ráda něco přečtu, vyrobím nějakou keramiku, poznám nová místa a v zimě zalyžuji. Budu se na vás těšit a doufám, že se zastavíte na něco dobrého.


Veronika Macounová – Verča

Práce všehodruhu


Ahojky,
28313944_2157385834271893_491854468_n.jpgJmenuji se Verča a jsem z oddílu Statečná srdce. V oddíle jsem během 15 let zažila mnoho skvělých zážitků a poznala mnoho inspirativních lidí. Když se koukám na ty roky zpět, říkám si, že většinu důležitých věcí jsem se naučila právě tam. Proto jsem se rozhodla pokračovat ve skautské činnosti i nadále, díky čemuž jsem se dostala do týmu Řemřichu. Z oddílu jsem si, kromě jiného, odnesla potřebu utíkat z hluku města do přírody a zvláštní zálibu mít stále plný diář akcí. Jinak studuji na magistru geografii a matematiku se zaměřením na vzdělávání pro střední školy. K učení se zatím dostávám jen občasně, ale celkově se mi na učení líbí, že člověk poznává stále něco nového a zároveň může osobnostně růst. Kromě obvyklých hodin se také snažím naučit hrát děti na klavír či flétnu, či naučit sama sebe něčemu novému apod. Tak se těším, až se na Řemřichu potkáme a zahrajeme si nějaké hry místo mého obvyklého počítání
příkladů a zavazování tkaniček.

 

Václav Nejedlý – Venoušek

venca.jpgTechnický tým a komunikace

Čauky,
já se jmenuji Vašek, ale kamarádi mi říkají Vendo, Véno a ti opravdu dobří Venoušku. Pocházím ze 168. oddílu Mayů a na Řemřichu budu opakovaně využívat svých specifických schopností k poskytování komplexní asistence s rozličnými problémy, které se postaví do cesty hladkému průběhu kurzu. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy studuji obyvatelstvo naší krásné zemičky a tím pádem i tebe haha. Letos je to 14 let, co jsem členem nejlepčího oddílu, kde v současnosti i vedu. Ve volném čase mě baví hrát na kytaru a zpívat v naší kapele Mayday, která je prostě v topíčku. Mimo to rád zahradničím, jím a koukám na Riverdale. Jediné, co mě vytáčí jsou barvy.

 


Jitka Šrámková – Jíťa

Zdravověda

j.jpg

Ahoj,
mé jméno je Jíťa a společně se budeme potkávat nejen na zdravovědných programech. Jsem studentkou 3. lékařské fakulty a ve skautském životě vedu blanický oddíl Protěže a Kormoráni. Když zrovna nesedím nad učebnicemi nebo nepřipravuji skautský program, tak ráda sportuji a potkávám se s kamarády. Závodně jsem plavala, momentálně už jen zlehka trénuji s plaveckým týmem naší fakulty. Mám ráda, když mám pořád plný diář, miluju výlety do přírody, chození po horách a taky hraní deskových her. A už se na vás na Řemřichu moc těším!

 

Anna Rambousková – Anča

Myšlenkové základy skautingu

79743032_420011968875498_7531681734329368576_n.jpg

Ahoj!
Jmenuju se Anča.Moje oblíbené téma je vzdělávání a výchova, což se projevuje v mém pracovním i volném čase. Pracuji jako učitelka prvního stupně na základní škole v Kunraticích. Vedla jsem několik let blanický oddíl Modrý klíč, poté i celý Blaník a také trénovala své instruktorské schopnosti na skautských i neskautských vzdělávacích kurzech.Ráda chodím do přírody, do divadla, ráda se koukám na barevné věci a "do vesmíru". Když si chci odpočinout, vařím a peču nebo si jdu sednout s pěknou knížkou do kavárny. Taky mě baví jezdit do Francie a mluvit francouzsky.Na Řemřichu se s vámi budu bavit o skautingu, o dětech a o výchově, ale taky o čemkoli dalším co nás společně bude zajímat a bavit. Těším se!

 

the ky pham.jpgThe ky Pham – Adam/Panda

Bezpečnost a hospodaření

Holahouhej,
 já jsem ten malej, tichej, roztomilej klučina, co bude hrozně otravnej. Tak se těš až se potkáme. Možná tě provedu nějakým tím hospodářstvím, když se mi bude zrovna chtít. Jestli znáš někoho z Černého šípů, tak ti to potvrdí, protože to je můj alma mater oddíl.

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

office@blanik.info

IČO: 604 469 27, číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Filip Foglar - vedoucí střediska 
tel: +420 774 900 809

Filip Černý - zástupce vedoucího 
tel: +420 737 365 292
Veronika Nejedlá - zástupce vedoucího 
tel: +420 723 808 247

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)