ŘemŘich - čekatelský kurz [2017]

Tým

Anna Rambousková - vůdce kurzu, METODIKA anca.jpg
Ahoj! Jmenuju se Anča.
Moje oblíbené téma je vzdělávání a výchova, což se projevuje v mém pracovním i volném čase. Nedávno jsem ukončila své vzdělání na peďáku a vyměnila ho za práci na základní škole v Kunraticích. Vedla jsem několik let blanický oddíl Modrý klíč a pak trénovala své instruktorské schopnosti na skautských i neskautských vzdělávacích kurzech.
Ráda chodím do přírody a miluju barevné věci, takže si zrovna užívám krásného podzimu. Když si chci odpočinout, tak vařím a peču nebo si jdu sednout s pěknou knížkou do kavárny. Taky mě baví jezdit do Francie a mluvit francouzsky.
Na Řemřichu se s vámi budu bavit hlavně o dětech a přípravě programu, ale taky o čemkoli dalším co nás bude zajímat a bavit. A dost se na to těším!

vopys.jpg Vopičák - Filip Foglar - zástupce vůdce kurzu, hospodář kurzu, HOSPODAŘENÍ

Ahoj, jsem hlavní vedoucí 168. oddílu Mayové ze střediska Blaník, který navštěvuje 18 skautů, letos jeho vedení předáváme. Jsem zástupcem vedoucího střediska Blaník, spoluvedu ho s Ančou a řídím administrativní a hospodářskou sekci našeho střediska. Vystudoval jsem Gymnázium Budějovická a Fakultu architektury ČVUT, pracuji v architektonickém atelieru a na Institutu plánování a rozvoje Prahy. Jinak hraji volejbal a působím jako trenér ve Volejbalové škole Praha, kde trénuji skupiny od nejmenších dětí až po vysokoškoláky. Mezi mé další aktivity patří pořádání turnajů pro DOMYNO Beachvolejbalovou akademii, kde jsem vedoucím organizačního týmu a garantem všech akcí spolu s týmem mých lidí, zároveň jsem jednatelem spolku Beach cup, z. s. - organizujeme pravidelné turnaje, zájezdy na hory a soustředění v Itálii :-)

Mějte se pěkně (a nezapomeňte kalkulačku)! :-)

e-mail: filip.foglar[at]gmail.com, tel.: 774 900 809


Minitú - Markéta Schaeferová - předseda zkušební komise, PEDAGOGIKA & PSYCHOLOGIE minitu.jpg
Moje přezdívka Minitú o mně lecos vypovídá. Například mě s její pomocí dost možná poznáte, protože měřím jen o trochu více než metr a půl. Většinu své blanické kariéry jsem šťastně prožila v oddíle Statečná srdce, kde jsem byla hlavní vedoucí, pak jsem pár let dělala zástupce vedoucího střediska a velkou část mého skautského srdce dodnes zabírá Řemřich.
Vystudovala jsem Učitelství pro 1. stupeň a pracovala na základní škole jako třídní učitelka druháků. Teď věnuji většinu svého času doma dětem.
Na Řemřichu se potkáme zejména nad tématy souvisejícími s obory pedagogika a psychologie, ale doufám, že i u dobrého jídla, při hrách a jen tak ... těším se!

delfin2011.jpg Delfín - Dominik Landkammer - tajemník kurzu, BEZPEČNOST
Svoje skautské zkušenosti jsem začínal ve středisku Maják, shodou všech možných (i nemožných) okolností jsem prošel několik skautských oddílů, (od vlčete až po vůdce oddílu) až jsem nakonec zakotvil v Říčanech, kde nyní bydlím, vedu družinku vlčat a snažím se pomáhat, kde je třeba. Několik let jsem byl zpravodajem pro projekty PRJ, kde jsme připravovali zajímavé projekty jako třeba aktivity spojené s Betlémským světlem v Praze.

Vystudoval jsem architekturu a v současnosti se pracovně zabývám přípravou investičních projektů. Ve volném čase se bavím chozením a lezením po horách a památkách, cyklistikou, v zimě pak lyžováním na sjezdovkách i ve stopě. A v posledních letech hlavně rodinou, která se uspokojivě rozrůstá:-). Rád pobývám v místech, ze kterých dýchá historie.
Na Řemřichu se jako tajemník budu starat, aby všechno bylo tehdy, kdy to má být, a tam, kde to má být a potkáme se společně také nad tématy týkající se bezpečnosti a plánování.

dominik.landkammer[at]seznam.cz


George - Jiří Fait - MYŠLENKOVÉ ZÁKLADY SKAUTINGU george.jpg
V "civilním" životě se točím okolo vytváření investičních produktů, pojišťovnictví, moderních technologií apod. Skautsky pocházím z oddílu Protěž (středisko Blaník) a úspěšně jsem po šesti letech předal vedení střediska Blaník.
Volný čas trávím v zimě na snowboardu, v létě na kole. Mým největším koníčkem je film a střih. Poslední dobou se tomu již příliš nevěnuji, ale v minulosti jste mne mohli potkat na větších skautských akcích typu ObRok, kde právě zdokumentování celé akce bylo mou prací. V rámci ŘemŘichu se budeme potkávat na Myšlenkových Základech Skautingu a jistě při spoustě dalších příležitostí, které se naskytnou.

fait.jiri[at]gmail.com


mona.jpg Móňa - Monika Macounová - METODIKA
Většinu svých skautských let jsem strávila v oddíle Statečných srdcí nejdřív jako dítě a pak jako součást vedení oddílu.
Vystudovala jsem architekturu na ČVUT a nyní pracuji v jednom ateliéru v Praze. S architekturou se pojí i můj zájem o různé formy umění.
Pokud si chci vyčistit hlavu, tak si ráda vyrazím na výlet a to ideálně někam do hor. Mám ráda zimní sporty. Koukala jsem, že o oblibě lyžování tady píše každý druhý :-). Já bych se mohla jen přidat.
Na Řemřichu se spolu budeme potkávat na Metodice a jistě se setkáme i při hříčkách mezi přednáškami a dalších aktivitách.

Zikmund - Jan Sixta - ZDRAVOVĚDA 1526515_10201157173196944_2103515758_n.jpg
Jmenuji se Jan Sixta, přezdívka:Zikmund, chodil jsem od asi osmi let do Keyi (středisko BLANÍK) až do patnácti, pak jsem 1 rok dělal vedoucího. V současné době do žádného skautského oddílu nepatřím ale udržuji se skauty čilé kontakty, jezdím rád na tábory a místy se zúčastňuji různých akcí.
Mám vystudovanou VOŠ zdravotnickou obor Diplomovaný zdravotnický záchranář, jsem zaměstnán a to doslova ježděním na záchrance doslova od rána až do večera. Mám spoustu praxe na záchranné službě i v nemocnicích na ARU, JIP, na sálech atd.. a dělám zdravotnické asistence na velkých festivalech apod. Tak snad bude dost témat, která společně stihneme probrat.

Kontakt na mě je případně sixtajan(et)seznam.cz

bobisek.jpg
Bobíšek - Tomáš Gal - ZDRAVOVĚDA
Ahoj, jsem skaut i záchranář každým coulem i když raději spím, jím nebo piju než skautuji a zachraňuji. Když už skautuji, tak tuto činnost provozuji v oddíle ČERNÝ ŠÍP, když už pracuji tak ve FNKV - tak pozor kde se pohybujete. a když piju, tak všude, kde se podává alko..kofola. No každopádně se potkáme při povídání o tématech kolem lékárniček, první pomoci a jiných krvelačných tématech.

 p.s. moc rád píši, pro představu: toto představení je psáno v rozmezí let 2014 - 2016


Verča - Veronika Zajícová - ORGANIZACE & PRÁVO Verca.jpg
Ahoj, jmenuju se Verča a na Řemřichu spolu budeme pronikat do tajů organizace a práva. Skautsky se cítím doma v oddíle Protěž ve středisku Blaník, kde jsem dlouhá léta vedla skautky a později pomáhala s chodem oddílu. V civilním životě dokončuju studia na Fakultě sociálních věd UK, kde se zabývám západní Evropou a mezinárodní bezpečností. Ráda poznávám nové věci a potkávám zajímavé lidi, možná proto mě baví cestování a je lehké mě nadchnout pro jakoukoli blbost.:) Taky mám ráda tancování, hudbu, filmy a divadlo. Ze sportů mě baví lyžování, běhání, kolo a vlastně všechno, kde nefiguruje míč (neumím totiž házet a chytat, takže jsem nedocenitelný teamový hráč při každé míčové hře:D). Těším se, až se na Řemřichu potkáme!:)

mana.jpg Máňa - Marie Poesová - ŘEMŘICH tým

Máňa, jméno mé. Rajónem jest mi levý břeh metropole české v její ústřední části. Za denními povinnostmi v jistém učitelském ústavu však dojíždím na břeh pravý.
Vyrostla jsem v oddíle Modrý klíč (a samozřejmě i u rodičů a svých drahých sester;-)), který jsem také šest let měla tu čest vést, stejně tak jako následně družinu těch nejmladších světlušek – Berušek (u kterých teď už jen koukám, jak rostou a sem tam přiložím ruku k dřevu, či k tvoření nějaké té táborové pochutiny).
A protože vím, že z roviny se člověk může až nudit, tak raději vyrážím s kamarády do hor – ať už běžky, pěšky, na kole či během. Na potkání s Vámi se těším nejen při mytí řemřišího nádobí.

Dříve zde byla soutežní otazka s lákavou výhrou. Ale asi nebyla dostatečně lákavá :), tak letos jen můj mail: mariemarenamana na gmailu.


Qiki - Veronika Nejedlá - ŘEMŘICH tým qiki.jpg

Tak tahle fotka, to už rohodně nejsem já. Ale nějak nemám žádnou aktuální, kde bych nespala (těch mám celé album). Moje zrzavost mi zůstala, ale trochu se zkrátil. A trhlost? Ta ve měn taky asi zůstane navždy. 
Kdo jsem? Na to bych ráda odpověděla, kdybych to věděla. Něco prostě asi zůstane nezodpovězeno. Ale co vím je, že mám ráda literaturu, filmy, hudbu, umě, tanec a hodně dalšího. Studuju vyšší odbornou školu pedagogickou obor předškolní a mimoškolní pedagogiku. Takže si tak občas chodím s dětmi hrát do školky a nejenže mě to baví, ale i ispiruje. Inspiruje například v mém psaní, které se snažím nějakým způsobem provozovat, jestli chcete vědět jak, třeba si přečtěte časopis Blaník a něco tam nejpíš najdete. Jinak dost velkou část mého světa momentálně utváří kavárna (Café Protoru), kde pracuji.
Vychoval mě oddíl Statečná srdce, kde jsme i následně vedla. Momentálně mám pauzu a nikoho nevedu, no a kdo ví, co bude dál. 
No a tak nějak se na Řemřichu uvidíme asi dost často a překvápko bude u čeho všeho.


rak.jpg Rak - Antonín Mareček - ŘEMŘICH tým

Ahoj, jak již napovídá nadpis tak moje přezdívka je Rak. Celý svůj skautský život jsem zasvětil oddílu Scarabues, kde jsem zatím stále zástupce. Dříve jsem byl vedoucí vlčat a ještě předtím skautů, ale v mém věku už mi přijde lepší předat otěže zase dál a to se vcelku úspěšně daří. V posledních letech se sem tam zapojují do organizace střediskových akcí jako třeba Výsadků nebo akce HU. Od minulého sněmu jsem dokonce získal i oficiální funkci ve středisku… Mimo skaut jsem učitel informatiky na Křesťanském Gymnáziu. No a ve volném čase se věnuji tomu co chci ať už jsou to počítače nebo třeba pečení či šití.

Na Řemřichu se pravděpodobně setkáme, ale co budu přesně dělat se ještě uvidí.

Adriana Vlasáková - Áta & Karolína Králová - Pocy - ŘEMŘICH tým ata_pocy.jpg

Ahoj! Jsme (nerozdělitelné) duo Áta & Pocy, původně z oddílu Dobromysl. Na Řemřichu budeme vládnout zejména v kuchyni a už teď doufáme, že budete nardmíru spokojení. Teď trochu něco o nás? Mě (Átu) můžete znát (jako husto_šéfa) ze střediskové akce HU!stý, která má za sebou dva úspěšné ročníky nebo třeba ze skautských plesů (hihi). Ze všeho nejradši mám ráda vůni čerstvě upražené kávy, francouzštinu, kvalitní literaturu, dobré víno, cestování, zábavu, děti, všechny moje kamarády a nejvíc Vojtu Bílého. A Pocy? Pocy má nejradši Átu, čerstvé sýry, skvělé filmy, VŠCHT a celý sortiment v Marks & Spencer. A to k životu stačí, ne?
Těšíme se moc a určitě přijímáme všechna přání!

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27
Číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Anna Rambousková - vedoucí střediska
blanik@blanik.info
tel: +420 724 513 352

Filip Foglar - zástupce vedoucího 
office@blanik.info
tel: +420 774 900 809

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)