ŘemŘich - čekatelský kurz [2020]

Účastníci

Kristýna Dvořáková – Kokoska

Ahoj,

65FCFF3E-A590-4F01-95BE-C8B49C5140C9.jpegjá jsem Kristýna, sluníčková olomoučačka se správným moravským hantecem jak má bét, to je asi důvod proč neholduji pojmu pižďuch. V mém skautském oddíle Andromeda Velký Týnec mi říkají Kokoska a momentálně jsem v pozici slečny roverské prezidentky, odmakala jsem si svoje jako rádkyně nejmladších i nejstarších dětí.  Studuju na Pdf MUNI výtvarnou výchovu + speciální pedagogiku, takže jsem 100% umělecká duše každým coulem a k tomu dobroděj plnej lásky. Dobrovolničím v Hnutí Duha a Amnesty International. Což zní fak akčně, ale pravdou je, že moc ráda vysedávám na kávičkách, papám, čtu, fotím, starám se o svýho pejska a jsem zvířato (občas i lidu) mil, jak se patří.
P.S. Můj oblíbenej poník je Rainbow dash, protože je nejlepší – jestli tvrdíš něco jiného, pak je chyba na tvé straně.


brother.png

Filip Thein

Ahoj,
jsem Filip. Už jsem nějaký ten pátek skautem a poslední léta jsem i vedoucím dětí ve 4. oddílu Jelenů v říčanském středisku Lípa. Pravda, sice už studuji vejšku a občas mě chytají záda, ale jinak se cítím stále mladý a plný energie. Co se týče mých koníčků, tak mimo skauting je mou velkou láskou společenský tanec. Dále hraju na kytaru (ale zpěv po mně nechtějte, to by byla velká chyba) a šéfredaktoruji jeden marketingový webu. Doufám, že si z Řemřichu odnesu mnoho zážitků, i když bude (z části) online, a že tam bude s ostatními pižďuchy zábava.chodský pes.pngViktorie Kosmáková

Čauky,
jmenuji se Viky a jsem z 167. oddílu Říčany. Ve vedení jsem už
rok a půl a stejně dlouhou dobu vedu svojí skupinku. Učím děti pravdě, lásce a aby se ponaučili z vlastních chyb (hlavně, aby z nich nevyrostli pižďuchové). Dříve jsem dělala volejbal, ale kvůli škole a skautu jsem musela skončit, teď už si ho zahraji jen pro potěšení. Studuji SZŠ 5.května na oboru praktická sestra. Své volno nejraději trávím s přáteli, v přírodě nebo nějakým kreativním tvořením.IMG_2906.jpegNoemi Matochová – Kopi

Ahojky, 
jmenuji se Noemi a jsem z oddílu Říčany. Před třemi lety jsem začala vést smíšenou družinku Brambor. Druhým rokem vedu už jen holčičí část Brambůrky. Do skauta chodím hlavně kůli rodinné lásce ke skautingu. Ale také proto, že si myslím, že učit děti říkat pravdu a umět přiznat svojí chybu, jsou jedny z dosti užitečných vlastností. Bydlím v Mnichovicích s rodiči, čtyřmi sestrami+jedním přechodným pěstouňátkem. Chodím na Gymnázium Omská a ve svém volném čase se často věnuji hudbě (kontrabas, příčná flétna, klavír a sbor). Do páté třídy mě (a mé čtyři sestry) učila máma doma. Snažila se nás učit zvídavosti k novým znalostem. Samozřejmě znám Václava Havla, ale překvapilo mě, že napsal i knížku pro děti o pižďuších.


Anna Haklová – Podkova

Ahoj,
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1584615454256.jpgjsem Podkova ze 129. oddílu Koníci. Do skautu chodím od svých 7 let a nějakou dobu už vedu družinku skautek. Mimo skaut se věnuji čemukoliv kreativnímu, často sleduji i nějaké seriály a filmy a ráda pracuji s dětmi. To také odpovídá tomu, že studuji střední pedagogickou školu v Dejvicích. Mým nejoblíbenějším předmětem je psychologie, která je popravdě i tou největší výzvou. Další mou velkou láskou jsou knihy, ale kvůli prokrastinaci a nechuti z povinnosti k povinné četbě jsem na ně poslední dobou zapomněla. Vím, že je to velká chyba, a tak se k nim postupně vracím. Ráda bych si pořídila kamaráda do karantény, a tak uvažuji, že si pořídím kočku. Nejspíš ji pojmenuju Pižďuch, abych to slovo měla z krku. Doufám, že se dozvím spoustu zajímavých informací a poznám nové lidi.


Snapchat-881499583.jpgMarkéta Olšovcová – Zlotče

Ahojky,
já jsem Maky, jsem z 23. oddílu Sněhová vločka. Ve vedení našeho oddílu plného lásky k dětem, jsem už rok a půl. Moji družinku vedu spolu s VeVe ale pravda je že už za tak krátkou dobu jsou to naši malý pidižďuchové. Studuji SPŠ ST Panskou a to konkrétně technické lyceum, ale občas přemýšlím jestli to nebyla chyba a neměla jsem jít na nějaký umělecký obor. Mimo školu mám jen skauting a své ruční práce. 


Marie Zdráhalová – Pavouk

Ahoj,
img 15654651538.jpgjmenuju se Marie, ale všichni mi říkají Mery. Ve skautu jsem už asi dvanáctý rok a v létě jsem se stala vůdkyní oddílu (s výpomocí a výjimkou). Vedla jsem jak družinu nejstarších dětí, tak i těch nejmladší. Jsem introvert, ale možná až se rozkoukám, zlepším vám den mým nesmírně inteligentním humorem nebo dokonce plnohodnotným rozhovorem. Ale pravda je, že small talks mi moc nejdou. Jsem v druhém ročníku na Masarykově Universitě v bezchybném Brně, obor Muzeologie, ale mimo historii a umění chovám lásku i k češtině. Literatuře především! Tudíž kromě chození do školy a činnosti ve skautu hodně čtu, ale taky hraju na klarinet, kreslím, jóguju, dělám korektury, hlídám synovce, hraju mahjong a píšu. Pižďucha. 


IMG_20210127_192237_3.jpgDavid Lukeš – Žralok

Nazdar,
Jmenuji se David, ale říkejte mi Žralok. Jsem nově rover v oddíle Ignis a s dětmi nemám zas tolik zkušeností. Přesto však vedu družinu s malými vlčaty, které učím, však to znáte, pravdě, povinnostem, vlastenectví…atd Učím se na kytaru, tanec, rád hraju Airsoft, lyžuji a cestuji. I přes všechna pozitiva, mám spoustu chyb. Ty vám tady nebudu říkat, abych nekazil první dojem. Vy je však poznáte a budete z toho brečet. Ode mě přehnanou lásku nečekejte. Slovo pižduch používat nebudu. Připadá mi divné. Na všechny se těší Žralok.
1611772627532.jpgJakub Řezáč – Býk


Ahoj,

jmenuju se Kuba. Chodím na Obchodní Akademii Resslova 8 v Praze.  Jsem extrovert ale občas mám rád taky svůj klid. Už 10 let jsem členem 379. oddílu Ignis. Před třemi lety jsem přešel do vedení, ale je pravda, že první rok jsem moc nevěděl o co jde a byl jsem pěknej pižďuch. Už třetí rok vedu skupinku skautů (Králíčků), ke kterým chovám takovou nenávistnou lásku. Na posledním táboře jsem byl oddílový kuchař a vařil spoustu mňamek pro děti. Neříkám, že to bylo všechno bez chyb. Asi se ale není čemu divit, když před táborem jsem uměl sotva uvařit vodu v konvici :))lukáš červenka.pngLukáš Červenka – Gormit

Čau,
já jsem Lukáš z 379. oddílu Ignis (já vím, vysoký číslo). Už to bude asi devět let co chodím do skauta a určitě to neberu jako chybu, protože moje láska ke skautingu zůstává stále stejná. Momentálně druhým rokem vypomáhám s vedením družinky skautů u nás v oddíle. Pravda je, že jsou to docela zlobivé děti, skoro bych řekl i pižďuchové, ale mám je rád. Studuju na všeobecném gymnáziu v Praze a mimo školu dělám ještě atletiku. Když mám zrovna volno tak si jdu buď zaběhat nebo si i něco přečtu. Mojí největší slabinou jsou ale filmy a seriály.Foto-Řemřich.jpgVáclav Vítek – Hydra

Zdarec,
jmenuju se Vašek, moje přezdívka je Hydra a chodím do 77. oddílu Inkové. Pizza je moje celoživotní láska a ten kdo říká že ananas na ní nepatří je můj úhlavní nepřítel a budu mu říkat pižďuch. Od tohoto října vedu skupinku kluků, se kterýma jsem měl bohužel možnost se setkat jen 2x, ale doufám že příští rok se nám poštěstí už trochu více. Nejsem moc vážnej člověk, jsem pro všechnu srandu a proto mě ty děti asi tak zatraceně milujou... Rád sportuju, čtu fantasy knihy, ale abych pravdu řekl, poslední dobou se spíše více zabývám experimentací s elektronikou. Ve volném čase trávím čas s kamarády jak venku, tak i online, takže doufám že poznám hromadu nových lidí, s kterými se budu moct poznat a určitě nebyl výběr Řemřichu chyba.


Barbora Kotmelová – Barbucha

IMG_8721.jpgMoje přezdívka je Barbucha. Už jsem se na Řemřich hlásila loni, ale asi to způsobil nějaký pižďuch, stala se chyba, a tak letos znovu. Myslim, že všude může být vidět láska, ale to není skautem ani oddílem, to je proště světem a lidma, ale je pravda, že třeba na táboře když jsme uprostřed lesa jen my a krajina, zdá se všechno trochu jiný a najednou si člověk uvědomí že to není jen mezi lidma a světem, ale mezi každym zvlášť a každou částí/kouskem světa (Kytkou/stromem/myšlenkou která tu je i bez přičinění člověka)... Jinak chodim na gympl a hraju na housle, ale přešla jsem teď spíš na violu. Mám ráda kresbu a to co každej dává do věcí co kreslí. Ráda poslouchám muziku, čtu knihy a koukám na filmy.  Jsem ráda, že chodím do skauta, nejenom pro všechny ty děti, akce a zážitky, ale taky pro ten rozhled. Všude kde potkám lidi, mají něco společnýho. Od úplně nedůležitejch věcí (jako že sou zrovna na tom samym místě v tu samou chvíli-metro, chodník...) až po nějaký větší- jako třeba ,,hodnoty'' to znamená třeba náboženství, nebo ,,láska k něčemu'', třeba k umění, a taky ,,cíl'', jako vysoká škola, ... A tady je to skaut. Můžu pod něj schovat úplně všechno, ale taky nemusim a vždycky to tak není.


Zuzana Votavová – Zoubek

Ahoj,
foto01.jpgjmenuju se Zuzka, ale na skautu mi všichni říkají Zoubek. Už deset let jsem členkou 77. oddílu Hesperia a jsem moc ráda, že mě k tomu kdysi rodiče dokopali, protože nechodit do skautu je velká chyba! Kromě ježdění na výpravy a chystání schůzek ještě čtyřikrát týdně tančím a opravdu to miluju. Ve svém životě také potřebuji dostatek sociálního kontaktu, ale je pravda, že se občas ráda zavřu v pokoji a jsem jen sama se sebou. Každopádně, v karanténě jsem sama se sebou už moc dlouho a začínám to lehce nedávat... Teď jsem ve třeťáku na gymplu, tak doufám, že až budu maturovat, bude všechno v pohodě, a že si pak i budu moci udělat řidičák, abych do té OTEVŘENÉ školy mohla jezdit na našem skútru (který se mimochodem jmenuje Pižďuch :-D), jako mega frajerka! Pravou lásku jsem zatím bohužel nenašla, takže děti taky úplně neplánuji (doufám, že život mi je v následujících sedmi letech taky neplánuje…:-D). Zatím mi stačí moje děti v oddílu, které jsou skvělé a mám je všechny moc ráda!


IMG_0025.jpg

Anna Klepetková – Žirafa

Ahoj,
jsem Anča, můj bratr – má láska mi říká chyba, je mi 17 a mám ráda děti. V Dobromyslu vedu skupinku světlušek, studuju na AG, hraju volejbal a pískám na příčnou flétnu. Chci projet latinskou Ameriku, domluvit se tam a z fleku uvařit všechny typy kari. A pravda, nebejt pižďuchem – i když se přiznám, že jsem doteď nevěděla, co to znamená.

 

já fuj foto na řemřich.jpg

Magdaléna Medková – Pulec

Ahoj,
jsem Majda, ale v našem 137. oddílu Dobromysl, mám přezdívku Pulec. Letos druhým rokem vedu nejmladší děti. Pravda je, že nejsem zrovna fanda potkávání nových lidí, ale snad to zvládnu a povede se mi vylézt z ulity. Vzhledem k tomu, že moje velká láska jsou koníci a zvířátka obecně, studuji střední veterinu, i když občas přemýšlím, jestli to nebyla chyba. Taky s sebou budu mít ještě pižďucha Žirafu, která se mnou do oddílu chodí taky už nějakej ten pátek.Tomáš Bříza – Cibulák

20200520_180401.jpgAhoj,
jmenuju se Tomáš, ale ve skautu mě všichni znají jako Cibuláka Jsem ze 145. oddílu skatů Naděje. Vedu družinku skautů, strašně mě to baví a snažím se, aby si děti z každé schůzky něco odnesli. Mám svojí družinku moc rád a myslím, že nejsme žádní pižďuchové. Je pravda, že bych vám teď měl říct taky něco o sobě. Jak se jmenuju už víte a já vám k tomu teď ještě doplním, že studuju IT na SPŠ Třebešín. Výběr tohohle zaměření určitě nebyl chyba, protože IT je moje celoživotní láska : ). Ale rozhodně furt nesedím doma u počítače, baví mě i hromada dalších věcí, a hlavně skaut a právě díky skautu můžu poznat spoustu nových míst a skvělých lidí, což mě moc baví. Rád se učím nové věci a zlepšuju se, takže tenhle kurz je něco přesně pro mě a moc se na něj těším.


Tereza Papíková – Špion

image1.jpeg

Jmenuju se Tereza, ale už od doby, kdy jsem byla pižďuch, mi říkají Špion. Patřím do 98. dívčího oddílu Minnehaha, kde jsem několik let jsem vedla družinky mladších dětí. Letos jsem zvolila změnu a vedu naše nejstarší skautky - Čmeláky. Když zrovna není vše zavřené, potkáte mě na tenisovém kurtu, diplomatické simulaci nebo v kavárně (kafe je totiž láska!). To jsem teď vyměnila za předstíranou přípravu na maturitu. Je pravda, že odkládat čekatelky na později, byla trochu chyba, a proto jsem se to rozhodla konečně napravit.


Václav Muzikář – Šakal

venca muzikářů.png

Ahoj,
jmenuji se Vašek, ale moje přezdívka je Šakal. Ve skautu jsem už 10 let, a nyní začínám jako vedoucí vést děti. Jedna z věcí, co o mě každý ví, je to, že miluji videohry. Prostě jsou skvělý. Nejradši mám asi CS:GO, Valorant nebo Minecraft. Od Řemřichu očekávám, že mi řekne pravdu ohledně dětí a to sice, že je potřeba hodně trpělivosti, aby se nestala nějaká chyba. Jestli chci dát někomu nějakou přezdívku z dětí které vedu, tak to bude buď Pižďuch nebo Žvejkal. Když jsem ještě hrál baseball, tak jsem měl spoluhráče Jménem Martin Láska (toto je pravda) (tato informace nějak nesouvisí se skautem, ovšem nemohl jsem nějak spojit slovo láska s tímto dopisem). thunnel.pngAlžběta Thümmelová

Ahoj,
jmenuju se Bětka a chodím do 167. oddílu Říčany. Do školy chodím na gymnázium u nás v Říčanech. Mimo skaut a školu trávím hodně času basketem. Nejen ten, ale celkově sport byla vždycky moje velká láska. Pravdou je, že v téhle době si moc basket nezahraju, ale díky tomu jsem aspoň objevila, že mě baví i více kreativní činnosti. Konkrétně jsem začala trochu kreslit a učím se kaligrafii. Přestože se v tom stále zlepšuji dělám pořád spoustu chyb. V našem oddílu nevedu žádnou skupinku, ale podílím se na vedení oddílu. Občas pomáhám ostatním vedoucím s jejich skupinkami, poněvadž některé děti jsou jako pižduchové a je to s nimi občas náročné. 


IMG_2735 (2).jpgJakub Chvojka – Chvojí

Ahoj,
jmenuji se Jakub a má přezdívka je Chvojí. Chodím do 77. oddílu Inků. Je pravda, že do oddílu chodím už 10 let, ale vést jsem začal až tento
rok. Protože jsme letos nabírali nové malé členy, je má láska k našim pižďuchům velká a doufám, že klesat nebude. Bohužel jsme ale v čase korony, proto musíme vymýšlet pro děti program na dálku. Studuji na Gymnáziu Elišky Krásnohorské, kde jsem ve 2. ročníku. Ve volném čase hraji na flétnu a samozřejmě chodím do skauta. Přijde mi dobrý nápad jet na Řemřich, protože se lépe naučím, jakých chyb se vyvarovat a jak s dětmi v oddíle dobře pracovat.


Radka Pospíchalová – Veverka

DSC_1848.jpgAhojky,
já jsem Radka a moje přezdívka je VeVerka, ale nikdo mi neřekne jinak než VeVe. Jsem z 23. oddílu Sněhová vločka a do skauta chodím od svých sedmi let. Studuji multimediální tvorbu, věnuji se sportovnímu Cheerleadingu a už druhým rokem vedu naše nejmladší pižďuchy. Moje láska ke sportu a k jakémukoliv pohybu je u mě na první pohled zřejmá. Pravdou je, že si ráda dám dobré kafé či čaj s kamarády, kteří mi připomenou, že je dobrý čas od čas trochu zpomalit, jelikož mojí častou chybou je, že si toho beru někdy až moc. Ačkoliv jsem už dost stará mé vnitřní dítě se ve mně nezapře. Těším se, že poznám nové lidi a nasbírám nové zkušenosti.


138712119_2458638854439479_1403113414897300401_n (2).jpgMarie Hamalová – Tkanička

Ahoj,
já jsem Tkanička. Do skautu chodím už od mala a poslední dva roky vedu děti v našem 23. oddílu Sněhová vločka, konkrétně se jedná o družinku mladších skautek. Pravdou je, že vedení bývá namáhavé, ale přesto mě nikdy nepřestalo bavit. Kromě skautingu chovám lásku ke knížkám, přírodě, hudbě a kreativnímu tvoření všeho druhu (výsledky mojí tvorby jsou však dost často pochybné). Abyste si o mně ale udělali reálný obrázek, mezi mé chyby, mimo prokrastinaci, patří lehká závislost na kávě a seriálech, nicméně jinak se považuji za milého tvora, se kterým se dá místy vést i smysluplná konverzace, přestože v běžné řeči někdy používá zvláštní vyjádření (nebojte, "pižďuch" mezi nimi není). 


Filip Nečas

fíla nečasů.pngAhoj,
každé představení by mělo začít jménem. Ale tohle bude jiné. Koneckonců, je přece zpestřené tím, že musíme použít slova jako LÁSKA, DĚTI, PRAVDA, CHYBA nebo PIŽĎUCH. Tak to by bylo. Ne dělám si legraci, takhle jednoduše se z toho vyvléknout nehodlám. To, že planu láskou ke skautu, je jasné už jen z toho, že jsem se přihlásil na tento kurz. Doufám, že to nebyla chyba. Jsem rádce jedné z našich skautských družinek, a pomáhám také s vedením vlčat, kde se snažíme vychovávat z dětí šikovné a správné skauty. Dále mě velice zajímá příroda a rád hraju jakýkoliv sport. Nejraději mám stolní tenis a fotbal. O karanténě jsem se rozhodl naučit se brnkat na kytaru. Pravda, občas z ní trochu bolí prsty, ale moc mě to baví. A abych nezapomněl, musím se Vám představit, když jsem to neudělal v úvodu. Jsme Filip Nečas, ale ve skautu mi (od začátku) již deset let říkají Fíla. Tady jeden pižďuch s popcornem dělaným na ohni.


IMG_20210130_204210.jpg


Adam Nedvěd – Bizon

Ahoj,
Říká se mi Bizon. Chodím do 145.oddílu skautů Naděje. Jsem rádce družiny bobrů a snažím se děti vést ve správném skautském duchu (aby z nich nebyly žádný pižďuchové). Svůj život se snažím žít v duchu pravdy a lásky. Mimo skauta hraji lakros a badminton, kde se snažím vždy poučit ze svých chyb. Také hraji na kytaru, ale spíše melodie nežli doprovody. Jsem ve druháku na gymnáziu Písnická.
IMG_20210130_120915.jpg

Tereza Davidová – Veve

Nazdar pižďuchové!

Jsem Veve a chodím do 129. oddílu Koníci, kam chodím od svých osmi a pátým rokem vedu družinku skautek. Chodím na Gymnázium Opatov, kde mě nejvíc zajímá psychologie, přestože ji nemáme jako samostatný předmět. Mimo školu ráda plavu, ale pravdou je, že jsem se už pár měsíců nepřiblížila k bazénu. K mým dalším láskám patří čtení, kecání s kamarády, sledování seriálů a hraní deskovek s dětmi :) Také ráda kreslím, ale tomu poslední dobou nevěnuju tolik času, což je nejspíš chyba. Už se těším na všechno, co nás na Řemřichu potká!

P.S. Ananas na pizzu nepatří! :)
145391438_834950800687160_4715815072451789494_n.jpgAdéla Dvořáková – Cherry


Zdravím,

Říkají mi Cherry a jsem z 96. střediska Scarabeus. Nevím, kde se stala chyba, ale dříve jsme mívaly problémy s nedostatkem malých pižďuchů, ale najednou se to zlomilo, a proto potřebujeme více kvalifikovaných vedoucích, tak jsem se přihlásila sem. Ráda se učím nové jazyky, cestuji, vařím a jím. Protože jsem hrozně nerozhodný člověk, tak jsem šla na gympl, jenže tenhle rok maturuji a stále nevím, co chci dělat dál. A abych pravdu řekla, tak láska k dětem není mou zálibou číslo jedna, jelikož občas dokážu být dosti introvertní a tato malá stvoření vám nedají ani chvilku klidu a občas ani soukromý, ale i tak je zbožňuji.foto řemřich.jpgOndřej Steinbauer – Sáček


Ahoj,

já jsem Ondra, všichni mi ale říkají Sáček. Patřím od nepaměti do 77. oddílu Inků. Tento rok jsme začali vést novou skupinku malých dětí, ale moc jsme se ještě neviděli. Jsem přesvědčen, že dodržíme oddílovou tradici a neuděláme z nich žádné pižďuchy. Chodím na Gymnázium Postupická, při výběru jsem chybu neudělal. Zajímá mě novodobá historie a rád se bavím alternativními scénáři vývoje dějin. Pravdou je, že poslední dobou jsem našel novou lásku v programování. Nepohrdnu dobrým zápasem volejbalu či projížďkou na kole. Rád ale vyrazím i s kamarády do přírody, nejlépe do hor.Madeline Hůlková – Madla


Zdravim všechny nadšence,
image0.jpegJá jsem Madla-PRAVDA. Jsem vášnivá skautka ze 138. Oddílu Modrý klíč, který je znamy všemi odchovanymi frajery- moje LÁSKY.  Studuji na Arcibiskupskem gymnaziu v Praze a můj nejoblibenejsi předmět je asi nabozka nebo fyzika. Další DĚTI/koníčky nemam, takže ve volném čase teda když zrovna nehraju deskové hry tak obíham pražské kavarnicky se svými skautskymi sestrami a kostuju jejich kaficko (nejradši mám flat latte). I kdyz nedominuji, CHYBA, v žádné specifické činnosti, tak jsem připravená ucit se novým dovednostem a obzvláště  se tesim na Hospod(u)aření. Tak se vidíme na Remrichu PIŽĎŮŠÍČCI

Xoxo Gossip girl (#nehraju #očkujtese)

EEACA22A-9243-432F-90C5-08B771020522.jpgJohana Perglerová


Ahoj, 

jmenuju se Joha a je PIŽĎUCHHH mi  17. Mám segru Elu, která mi už loni Řemřich doporučila, takže čekejte další členku perglerovské dynastie. Kromě skautu se na profesionální úrovni věnuji ještě a volejbalu, PRAVDA takže se těším na společné vzdělávací i sportovní zážitky na Řemřichu. Jsem součástí 138. oddílu Modrý klíč, LÁSKA, který doufám všichni znáte. A kdo ne, CHYBA, ten se s námi brzy seznámí. V posledních letech jsem se začala věnovat rybařině a to celkem ráda! 

Brzy na viděnou DĚTI!!!

PS: NEHRAJU

#ockujtese

image2.jpegAnna Kožuriková – Anny


Já jsem any, je mi 18 let a jsem z mk. Chodím na gympl a letos maturuji.

PS: LÁSKA, DĚTI, PRAVDA, CHYBA, PIŽĎUCH

PPS: na nějakou kreativitu jsem moc nudná, tak pardon.

PPPS: nehraju.Dodo.jpegAntonín Trávníček – Dodo


Ahoj,
jsem Dodo a již druhým rokem se snažím s láskou předávat dovednosti našim pižďuchům z oddílu Augustin. Myslím, že mi dáte za pravdu, že ananas na pizzu nepatří… Pizza s ananasem je koláč, ne pizza. O Game Of Throns, Big Bang Theory nebo The Walking Dead si spolu moc nepopovídáme, zato šutry a kytky, to je moje. Rád objevuji nová místa v přírodě, možná proto už pár let hledám kešky. Přihlásit se na Řemřich rozhodně nebyla chyba a těším se až budu získané vědění aplikovat na našich díťatech.Fotka.jpg

Jan Malinský

Ahoj,
já jsem Jenda. Chodím do 77. oddílu Inků. Letos prvním rokem vedu, ale kvůli Kovidu jsme měli jen dvě schůzky, takže nic moc. V oddíle jsem už desátým rokem a už aspoň sedm let to nepovažuji za chybu. Nebýt karantény, tak bych chodil do druháku na gymnáziu Elišky Krásnohorské v Praze. Děti nemám a láskou netrpím, takže mám spoustu volného času. Rád sleduji seriály, hraji na počítači a čtu fantasy a sci-fi. Pravdou však je, že nejspíš nečtu dost, protože jsem v žádné knize jsem neviděl slovo pižďuch.Anna Mayová

331623F5-F358-4B92-AC1E-89640230F958.jpeg

Ahoj všem,
jsem Anička a po pravdě jsem udělala hroznou chybu, že jsem se na čekatelky přihlásila až teď. Bohužel mi to do chvíle, kdy nemáme nikoho, kdo by vedl oddíl, bylo celkem u zadku. Abych i papírově mohla pomoct vést oddíl, potřebuju  jet na vůdcovky, na které ale potřebuju čekatelky, a proto se s láskou další víkend připojím! Vedu malý pižďuchy ve 138. oddíle Modrý klíč, korona krize mě přivádí k šílenství  a strašně mi chybí jet na hory.144966325_2630317933933083_6531861112072610054_n.jpg

Daniela Steifová – Piki

Čauky!
Jmenuji se Danča, ale v oddíle mi říkají Piki. Ve skautu jsem vlastně vyrůstala a už od první chvíle vím, že to nebyla chyba. Patřím do oddílu Statečná srdce, kde jsem se toho naučila fakt hodně a teď se to všechno chystám předávat dětem dál. Čas ubíhá jako voda a já si každou chvíli mezi tolika pižďuchy snažím naplno užít. Aby toho nebylo málo, vedle gymplu kromě oddílu, když mám trochu volnýho času, ráda hraju badminton, na příčku, zimní, letní sporty a občas něco namaluju nebo vyfotim. Mojí největší láskou ale stejně zůstává čas strávenej s kamarádama nebo na cestách. Mám ráda poznávání jiných zemí a adrenalin, ale pravdou je, že večer pod hvězdama s ohněm a kytarou nic nepřekoná.


Alžběta Marešová – Betty

143818061_1133656460424900_6572162960228897952_n.jpgAhojahoj,
já jsem Bety a už pátým rokem chodím do oddílů Statečných srdcí, kde se, doufám, brzo stanu i vedoucí. Čas trávenej s dětma, mě totiž moc baví. Možná je to tím, že v naší rodině je jich fakt hodně a na každy oslavě to hlídání tak nějak vyjde na mě. Každopádně dny s malejma mi vždycky připomenou, jakej pižďuch jsem kdysi byla já. Právě teď jsem v prváku na gymplu, kde tak nějak přežívám. Ve volným čase se ale nejradši věnuju hudbě. Kytara a zpěv je láska! Poslední dobou mě taky dost baví vařit, kdekoliv se procházet a letos jsem si poprvý stoupla na snowboard. I přes ty votlučený kolena byla fakt chyba, nezkusit to dřív. Asi bych o sobě ještě řekla, že moc ráda sportuju, všudemožně cestuju a chodím přírodou. Od malinka mám sice trošku větší vztah k moři, než k lesům, ale pravda je, že dny strávený v týpku u ohně nic, opravdu nic nenahradí! Možná proto je pro mě skaut tak důležitej.


62234567_2299685683619206_4802182240505167872_o.png

Dalibor Dvořák

Ahoj,
jmenuji se Dalibor. Jsem ze 145. oddílu skautů Naděje. Za těch 10 let, co do skauta chodím, jsem naštěstí ještě neschytal žádnou přezdívku. Vedu už dva roky děti z družiny Káňat. Popravdě, je to fajn družina, která je mojí láskou. I když jsou to malí pižďuchové, kteří dělají občas blbosti a chyby. Doufám, že si kurz užiju a dozvím se tam nějaké nové věci ohledně práce s dětmi. Studuji na Gymnáziu Písnická, chodím tam do prváku. Mezi moje koníčky patří samozřejmě skaut, ale taky čtení a hraní na akordeon.
Jakub Šebesta – Šemík

em.png

Ahoj,
já jsem Kuba Šebesta. Takto mi říká leckterý pižďuch, ty mi ovšem můj skautský bratře říkej Šemíku. Má láska ke skautingu začala v roce 2008. V roce 2009 jsem se navíc přidal k oddílu mého srdce, ke 145. oddílu skautů Naděje, kde jsem dodnes. Mé budoucí povolání bude opravdu nářez, chci se totiž stát pilotem vrtulníku a v reflexní overalu záchranné služby zachraňovat lidi, co je jejich, či cizí chyba dostala do nesnází. Naše skautské děti, které jsou mnohdy silnou prevencí před vlastními, se snažím vést stejnou cestou, jakou se chci ubírat. To jest cestou pomoci ostatním. To je to, na čem mi po pravdě záleží a na co má smysl se soustředit. Těším se, až se společně potkáme na ŘemŘichu!


stažený soubor.jpgMarie Slováková – Maruš

Ahoj,
jmenuju se Marie Slováková (Maruš). Skaut je pro mě láska, opravdu velká. Jsem mezi skauty už šest let a musím uznat, že za tu dobu jsem si s ostatními užila spoustu legrace.  Před dvěma lety jsem změnila oddíl na oddíl Augustín. Nadělala jsem spoustu chyb a zas se poučila. Abych řekla pravdu naše děti v oddíle jsou prekérní piždouchové občas. Ráda bych se ale naučila v oddíle s nimi více pomáhat.  Jsem v prváku na střední škole s jménem Evangelická akademie. Ráda kreslím a občas i čtu. 
Justýn Steinbauer – Obelix

Ahoj kamarádi,
Puťák-5.jpgpřijde mi, že pro představení je nejlepší výběr citátu, který každého člověka nejvíce vystihuje. Dovolte mi tedy, abych vám ukázal můj oblíbený citát, který pronesl jeden známý pRaVdOlÁsKař: „Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pocHyBovat: nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární“. Je až shoda náhod, že ten samý člověk, co je autorem tohoto citátu, napsal i knížku Pižďuchové. Krom snění někdy i spím, a když nespím, tak hraju na cello, nebo poslouchám Metrixe.  Jo a krom toho taky chodím nějaký ten pátek do proslulého oddílu Mayové, kde nyní druhým rokem vedu malé dĚti.  Moc se na vás všechny těším.


141404697_3716411705092218_2785264954823882422_n.jpgJulie Pavelková – Palačinka 

Ahoj,
já jsem Julča z oddílu Statečná srdce, kam chodím už devátým rokem. Za tu dobu jsem nikdy nedostala žádnou přezdívku, takže i ve skautu mi většinou říkají Julčo nebo Juli. Chodím do druháku na gymplu a doufám, že co nevidět taky povedu nějakou bandu pižďuchů. Snad nebudou tak zlobivý jako jsme byly s holkama my, když jsme byly děti. Ve svém volném čase kromě skautingu ráda čtu, maluju, píšu, fotím a dělám nejrůznější kreativní činnosti. Je pravda, že často taky trávím čas s kamarády a moje velká láska je kafe. Takže to většinou skloubím dohromady a je ze mě tak trochu kavárenský povaleč. Doufám, že to není chyba :Dd

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

office@blanik.info

IČO: 604 469 27, číslo jednotky: 114.07
Další kontakty: organizace, adresář členů

Filip Foglar - vedoucí střediska 
tel: +420 774 900 809

Filip Černý - zástupce vedoucího 
tel: +420 737 365 292
Veronika Nejedlá - zástupce vedoucího 
tel: +420 723 808 247

Powered by nPress ~ administrace
Něco je špatně, něco nefunguje? Napište naší IT Crowd! admin@blanik.info (Vrá, Pif, Vojta)